Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

750 tváří Poličky

Jednou z mnoha akcí, připravovaných pro rok oslav 750. výročí založení Poličky, je fotografický projekt 750 tváří Poličky. Jedná se o originální a ojedinělý nápad, jehož autorem je Jaroslav Mareš. Ten se rozhodl zhotovit 750 portrétů lidí, kteří žijí, pracují nebo studují v Poličce, případně jsou jiným způsobem s Poličkou spojeni. Z portrétů pak vytvoří pestrou mozaiku lidských tváří zobrazených na jediné velké ploše o rozměrech 7.5 x 1 metr. Každá tvář v mozaice bude představena jménem a profesí či jinou stručnou charakteristikou.  Ke spolupráci přizval další fotografy, kteří pracují na zhotovení velkého množství potřebných portrétů.

„Naší snahou je zachytit co nejširší věkové i sociální spektrum lidí, kteří jsou „tvářemi Poličky“. Pro výběr nemáme žádná zvláštní kritéria, jedinou podmínkou je, že portrétovaný musí žít, pracovat či studovat v Poličce. Fotíme na ulici, na pracovišti, ve škole, doma, zkrátka kdekoli je vhodná příležitost a ochota spolupracovat. Setkáváme se s překvapivou vstřícností a kladnými reakcemi oslovených.“

Autor očekává, že vedle výtvarného díla vznikne i zajímavý sociální dokument. Ten by měl připomenout, jak rozmanitá a pestrá je lidská rodina nejen svou vnější podobou a věkovou strukturou, ale i profesemi a činnostmi, které ji životem v Poličce provázejí. Budoucím generacím by pak měl ukázat, jací jsme byli v roce 2015. Obraz bude dokončen v červnu 2015 a poté vystaven v městské knihovně, jejíž chodba se v posledních letech stala galerií s řadou pozoruhodných výstav.
Slavnostní vernisáž proběhne v sobotu 6. 6. 2015 v rámci Času pro neobyčejné zážitky, k nimž představení projektu 750 tváří Poličky rozhodně patří.

Podrobnosti a aktuality k projektu najdete na http://750.policka.cz/, kde také získáte kontakty na fotografy pro případ, že byste se i vy chtěli stát jednou z tváří Poličky.

Ing. N. Šauerová, tisková mluvčí města

 

Vložil Šauerová Naděžda (14.1.2015), přečteno 2542x

Právě procházíte:

Úvod | O městě | 750. výročí založení | 750 tváří Poličky