Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Zahájení turistické sezóny Pardubického kraje tentokrát v Poličce

Klub českých turistů odbor Polička                                                                                        

Vítejte v Poličce! 

21. března 2015

Na zahájení jarní turistické sezony 2015 v Pardubickém kraji. Slavnostní zahájení se uskuteční v Tylově domě, kde bude od 8.30 prezence účastníků. Od 9.30 pak začne kulturní program, který obstarají učitelé poličských škol. Na prezenci budete mít možnost zakoupit za obvyklé ceny turistické známky a samolepky, které jsme nechali k této příležitosti vyrobit. Další si můžete zakoupit v místním infocentru na náměstí a v Centru Bohuslava Martinů v Šaffově ulici.

  Kapacita sálu je 400 míst, takže předpokládáme, že část turistů se bude již v dopoledních hodinách věnovat prohlídce města. Zde můžete navštívit Centrum Bohuslava Martinů, radnici s dvěma kaplemi a galerii starého umění. Tyto budou pro vás otevřeny již od 9. 00 hodin. Dále budou otevřeny oba katolické kostely jak sv, Jakuba tak i sv Michala na hřbitově. Zde jsou pochováni význační poličští rodáci Bohuslav Martinů a Miroslav Bureš. Bude možná i návštěva světničky Bohuslava Martinů na věži kostela a výstup na městské opevnění. Tady budou prohlídky z důvodu malého místa v uvedených prostorech omezeny na skupiny po 25 lidech. Prohlídky se uskuteční již od 9.00 v hodinových intervalech. Na prezenci budou zájemcům vydány časové vstupenky. Domluveno je po 100 vstupenkách na každé místo. Nutno dodržet uvedený čas.

 V turistické části jsme připravili vycházku po místní naučné stezce, která měří 8 km a vede kolem 3 přehradních nádrží. U prostřední nádrže je chata, kde lze zakoupit malé očerstvení.

   Další vycházka bude mířit na Lucký vrch, kde stojí chata rovněž s možností občerstvení. Trasa je asi 8.5 km. Pokračovat lze na Oldříš nebo Borovou a vrátit se do Poličky vlakem. Jezdí každou hodinu. Na druhou stranu jede přímý vlak z Borové do Pardubic v 16.03 hodin. Nebo sejít do obce Telecí k Lukásově Lípě a vrátit se autobusem. Jede ve 14.05 a 17.05 hodin. Trasu lze protáhnout po zelené značce zpět do Poličky. Celá asi 20 km. Vy, kteří budete mít svůj autobus, si ho můžete do uvedených lokalit poslat a odvést turisty odtud.

   Poličce patří i hrad Svojanov. I zde, pokud bude zájem, bude domluvena možnost prohlídek. K dopravě využijete autobusy, kterými přijedete. Na hradě jsou dva prohlídkové okruhy. Každý trvá 1 hodinu. Je možný i výstup na hlásku v rámci prohlídky venkovního areálu hradu. 

Vložil Šauerová Naděžda (17.3.2015), přečteno 2745x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4629
Obrázek ke článku - č.4630

Právě procházíte:

Úvod | O městě | 750. výročí založení | Zahájení turistické sezóny Pardubického kraje tentokrát v Poličce