Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

První evropský dobrovolný pracovník v Mozaice

Tři dlouhé roky uplynuly od prvních kroků pracovníků Mozaiky k získání akreditace hostitelské organizace pro zahraniční dobrovolné pracovníky a získání finančních prostředků na hrazení pobytu prvního dobrovolného pracovníka v Mozaice.

Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem ve věku 18-30 let se zapojit do dobrovolnických projektů konaných v zemích Evropské Unie a v dalších partnerských zemích. Projekty v délce 2 až 12 měsíců jsou zaměřeny na nejrůznější oblasti jako kulturu, děti a mládež, sport, sociální péči, umění, ekologii.

Díky výborným schopnostem Petry Jílkové z Pontopolisu se nám vše podařilo a v dubnu k nám do Mozaiky přijela naše první dobrovolnice Anna Dorina z Ruska. Anna u nás stráví celý rok. Postupně se seznamuje s novým pracovním prostředím a s kolektivem. Pomalu poznává život v našem malém městě a učí se česky. Pomáhá nám připravovat, organizovat a realizovat zájmové kroužky, akce, tábory a výukové programy pro školy. Připravila besedy pro základní a střední školy o své zemi, kultuře, zvycích i tradicích. Věříme, že se jí u nás v Mozaice a  v Poličce bude líbit. O jednotlivých aktivitách s Annou vás budeme postupně informovat.

Vložil Šauerová Naděžda (18.5.2015), přečteno 1629x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | SVČ Mozaika | První evropský dobrovolný pracovník v Mozaice