Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

V Poličce se otevře nové kulturní a vzdělávací centrum

V Poličce 26. května 2015                                                                           

6. června se v Poličce otevře nové kulturní a vzdělávací centrum Pontopolis. Centrum vzniklo v nevyužívaných prostorách patřících městu v přízemí domu č.p. 52 v Riegrově ulici. Slavnostní otevření centra pro veřejnost proběhne 6. června v 19 hodin. Návštěvníci budou moci ochutnat speciality mezinárodní kuchyně nebo vyzkoušet mongolskou masáž šíje.   Od 21. hodiny se můžete těšit na pouliční koncert Ugandnian Dancers Band.

Pontopolis je občanské sdružení, které začalo působit v roce 2008 v Poličce. Nyní už působí  i v dalších městech Pardubického kraje. Hlavní náplní sdružení je  pořádání kulturních a vzdělávacích akcí  pro veřejnost a pro školy.  „Snažíme se pomáhat cizincům žijícím v regionu začlenit se do společnosti, pochopit českou kulturu “ vysvětluje Petra Jílková, předsedkyně Pontopolisu. Další projekt nese název Starý mladý svět a jeho hlavním cílem je představit zejména „polistopadové generaci” každodenní realitu života v totalitním režimu.

Mezi hlavní akce, které Pontopolis pořádá, patří  Mezinárodní festival pantomimy MIME FEST, festival dokumentárních filmů Jeden svět, kampaň Fotbal pro rozvoj nebo Listopadání.  Pontopolis je  nedílnou součástí kulturního života v Poličce a okolí .

Nově vzniklé centrum bude sídlem sdružení, které doposud žádné prostory nemělo. Kromě kanceláře  zahrnuje i menší sál pro veřejnost. “Zde chystáme  přednášky, workshopy , besedy, filmové projekce,  výuku češtiny pro cizince či výuku  jiných jazyků. Centrum by mělo také  sloužit veřejnosti a jiným organizacím . Nabízíme tedy možnost využití vybaveného centra “ říká Petra Jílková.

Rekonstrukci prostor podpořilo město Polička  částkou 430.000. Částka pokryla nákup  materiálu  na  opravy, které  probíhaly především pomocí dobrovolníků. Vystřídalo se zde přes 50 lidí, kteří se zapojili do nejrůznějších prací - kopaní, vyvážení sutě, nahazování omítek, štukování, obkládání, pokládání dlažby,  uklízení aj. Ještě nás čeká rekonstrukce dvorku a drobné úpravy interiéru.  Vybavení centra podpořila částkou 185 500 Česká rozvojová agentura.

PODĚKOVÁNÍ: Děkujeme  městu Poličce  a městským úředníkům za vstřícnost a  za podporu při rekonstrukci. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přispěli k opravě tohoto krásného prostoru. Děkujeme všem, kteří sídlí ve stejné budově U růže a vydrželi celý rok snášet rachot a nepořádek. Děkujeme všem řemeslníkům.

 

Více informací poskytne Markéta Kutilová, tel. 773606718, pontopolis@ gmail.com

www.pontopolis.cz

 

Vložil Šauerová Naděžda (28.5.2015), přečteno 1524x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4806

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Spolky a sdružení | V Poličce se otevře nové kulturní a vzdělávací centrum