Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Cyklobus Českomoravským pomezím v provozu od začátku července!

Desátý rok provozu oslaví v letošním roce cyklobus, který každé léto brázdí území regionu na pomezí Čech a Moravy. Od roku 2006 si našel autobus uzpůsobený pro převoz jízdních kol mnoho příznivců, kteří jistě ocení zprávu, že i letos bude od prvního červencového víkendu vyjíždět na svou trasu po turisticky atraktivních místech Českomoravského pomezí.

Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou například zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky a úzkokolejka v Mladějově, Toulovcovy maštale či rozhledna na Kozlovském kopci.

Cyklobus bude jezdit každý pátek, sobotu a neděli od 3. července do 30. srpna a v pondělí 6. července. V letošním roce dochází k drobným úpravám trasy cyklobusu. V pátek pojede z Poličky přes Svitavy do Moravské Třebové, z Moravské Třebové pak přes Svitavy, Českou Třebovou, Litomyšl, Vysoké Mýto a Proseč do Poličky a navečer zpět. V sobotu ráno povede trasa cyklobusu z Poličky přes Nové Hrady do Vysokého Mýta, Litomyšle, České Třebové, Svitav a Moravské Třebové a odtud přes Svitavy do Poličky. Odpoledne se pak cyklobus bude stejnou trasou vracet zpět. V neděli pojede cyklobus po identické trase jako v pátek.

Na lince bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí několik možností, jak ušetřit. Výrazné slevy jsou poskytovány dětem (do šesti let zdarma, do patnácti let sleva 50%) a osobám ZTP. Je možné využít také výhodné rodinné, síťové a časové jízdenky

Podrobné informace o provozu cyklobusu jsou uvedeny na turistickém portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s  jízdním řádem, mapkou a několika tipy na výlet budou distribuovány do všech domácností ve městech Českomoravského pomezí. K dispozici budou také v informačních centrech, na autobusových nádražích či na nádražích a ve vlacích Českých drah.

I v letošním roce je provoz cyklobusu Českomoravským pomezím realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Projekt opět podpořil také Pardubický kraj.

 

 

Jiří Zámečník

marketingový manažer

Přílohy

Adobe reader (PDF) CMP_Cyklobus_skladacka_2015_3 (884 kB)

Vložil Šauerová Naděžda (6/15/2015), přečteno 2211x

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Cyklobus Českomoravským pomezím v provozu od začátku července!