Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Poličské kulturní léto popáté

Již tradičně do prázdninové Poličky vneseme nemálo kulturních zážitků – odstartoval pátý ročník multižánrového letního festivalu Poličské kulturní léto, který do Poličky přinese letní kino, tvořivé dílny, divadla, hudební a jiné zážitky!

Prázdninový festival zahájil v pátek 28. června letním kinem. Na filmovém plátně jsme vyrazili za hranice naší galaxie hledat mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. Podařilo se. V sobotu jsme potěšili malé i velké návštěvníky pohádkou Zdeňka Svěráka Tři bratři. Atrium Centra Bohuslava Martinů tak po roce opět ožilo.

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat především filmová představení. Na filmovém plátně se objeví komedie, akční i dramatické podívané. Nabídka kulturních akcí je určena nejenom dospělým návštěvníkům, ale i dětem. Prázdninový program jim tak zpestříme tvořivými dílnami a divadly.

Lákadlem pro nadšence historie našeho města bude neobyčejná akce Bitva na políčkách…aneb jak to mohlo vypadat před založením města. V sobotu 18. července tak v parku u hradeb vyroste ležení středověkých bojovníků. Na návštěvníky čeká ukázka zbraní, zbroje, řemesel, dobové kuchyně, také souboje a závěrečná bitva.

Kompletní červencový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (13.7.2015), přečteno 2066x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | Poličské kulturní léto popáté