Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na filmovém plátně i u hradeb

Prázdninový festival vrcholí, promítačka letního kina se téměř nezastaví a v tvořivých dílnách je veselo. Závěr červencového programu bude však ještě napínavý. Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na plátně i u hradeb.

V sobotu 18. července v parku u hradeb vyroste ležení středověkých bojovníků a odehraje se zde bitva, která nadšencům historie Poličky předvede, jak to mohlo vypadat před založením města. Na návštěvníky mimo jiné čeká ukázka zbraní, zbroje, řemesel a dobové kuchyně.

Bojovat se bude i na filmovém plátně. „Ve středu 22. července promítneme válečný film Železná srdce s Bradem Pittem v hlavní roli. Pátek 24. července bude patřit fanouškům Star Treku, ale i těm, kteří kouzlo legendárního scifi filmu ještě neobjevili,“ sdělila za organizátory Klára Kašparová. Letní kino přinese mnoho dalších zajímavých podívaných, i nejmenším návštěvníkům. Poslední červencovou sobotu přiletí na plátno včelka Mája. Dětem však zpestříme prázdniny i divadlem a tvořivými dílnami.

Kompletní červencový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontakt:

Klára Kašparová

www.letopolicka.cz

kasparova@knihovna.policka.org

Vložil Šauerová Naděžda (15.7.2015), přečteno 2415x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4903
Obrázek ke článku - č.4904
Obrázek ke článku - č.4905

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | Poličské kulturní léto vyhlašuje bitvu na filmovém plátně i u hradeb