Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Festival akustické hudby na Svojanově

Sobota 18. července 2015

Hrad Svojanov bude v sobotu 18. července patřit hudbě. Na hlavním nádvoří proběhne již 7. ročník Festivalu akustické hudby. Tento návštěvníky oblíbený festival správa hradu pořádá ve spolupráci s Borisem Preisslerem ze skupiny StopTime z Vysočiny, který je i zakladatelem festivalu. V průběhu své existence si festival získal řadu stálých diváků, ale každoročně přijíždějí i noví návštěvníci. Obliba festivalu rok od roku vzrůstá.

Akustická hudba velmi vhodně dotváří historické prostředí jednoho z nejstarších královských hradů u nás. Akustická hudba se vyznačuje tím, že při její produkci napříč různými žánry se tradičně používají hudební nástroje, které hrají bez použití zvukové techniky, elektrických a elektronických nástrojů. V prostředí rozlehlého nádvoří hradu však i tato hudba musí být posílena zesilovači. Na hradě vystoupí několik kapel, Album, Passage, BG Nova, Domino, StopTime, Silent Rine a Abalone. Návštěvníci se mohou těšit na nejrůznější styly, bluegrass, folk, melodické skladby, trampské písničky či swingovky.

Začátek festivalu je ve 14 hodin, předpokládaný konec kolem 21. hodiny. Festival se koná za podpory Pardubického kraje a pod záštitou Ing. Jany Pernicové, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Hrad Svojanov je oblíbeným cílem návštěvníků z celé republiky. Od roku 1910 je vlastnictvím města Poličky. V letních měsících je otevřen denně od 9 do 18 hodin a kromě tří prohlídkových okruhů nabízí možnost posezení v hradní restauraci či ubytování ve stylovém penzionu, který je situován přímo v empírové vstupní budově hradu.

Miloš Dempír

Hrad Svojanov

Vložil Šauerová Naděžda (15.7.2015), přečteno 1935x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4914
Obrázek ke článku - č.4915

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Hrad Svojanov | Festival akustické hudby na Svojanově