Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

KRAJINÁŘI VYSOČINY ZE SBÍREK POLIČSKÉ GALERIE


Slavnostní zahájení výstavy se koná v sobotu 1. srpna od 14.00 hod. ve výstavních sálech městské galerie, Palackého náměstí. Úvodní slovo pronese David Junek.


Výstava představí oblíbené autory a řadu doposud neznámých děl z depozitáře poličského muzea ve výstavních sálech městské galerie v barokní radnici na Palackého náměstí.
Poličské muzeum otevřelo v roce 1936 expozici „Českomoravská vysočina v dílech svých velkých synů“ a roku 1941 zahájilo každoroční Východočeské umělecké salony, které měly řadu ročníků silný příklon k tradičnímu krajinářství. Vysočina poskytovala široké náměty malířům a jejich díla si vytvářela okruh svých diváků a sběratelů. Roku 1994 byl v nově otevřených expozicích galerie v radnici představen výběr děl zdejších krajinářů. V letošním roce oslav 750. výročí založení Poličky je uspořádána obsáhlá výstava zahrnující i méně známá díla z depozitářů. První dva sály představují vysočinskou „klasiku“ 20. - 60. let 20. století a to přede-vším díla Františka Bukáčka, Františka Emlera, Rudolfa Hanycha, Jana Honsy, Josefa Jambora, Františka Cíny Jelínka, Františka Kavána, Karla Kupky, Emila Mikelky, Gu-stava Porše, Josefa Václava Síly, Vladimíra Šindlera a Josefa Vejrycha. Třetí sál poněkud netradičně představuje krajinu v moderním umění – v díle Bořivoje Borovského, Veroniky Bromové, Marka Rejenta a Zbyška Siona.

Alena Jandlová

Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114
572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (7/31/2015), přečteno 1942x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4943

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | KRAJINÁŘI VYSOČINY ZE SBÍREK POLIČSKÉ GALERIE