Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

LiStOVáNí je zpátky ve hře

Manželský stereotyp, nevěry, ale také skoro jistá smrt. To vše a ještě více z poslední sbírky povídek Michala Viewegha v další dávce LiStOVání.

LiStOVání mělo o prázdninách v Poličce pauzu, ale od září bude opět ve hře. Podzimní cyklus scénických čtení zahájí sbírkou povídek Michala Viewegha

LiStOVáNí za svých 13 let existence nikdy neuvedlo žádnou knihu Michala Viewegha, aby se to zlomilo s jeho poslední sbírkou povídek Zpátky ve hře, která dokazuje, že autor se do hry nevrací, naopak v ní zůstává,“ uvedlo LiStOVání.

                Autor ve svých povídkách vystavuje svou oblíbenou postavu Oskara kritickým životním momentům: manželskému stereotypu či nevěrám, ale také skoro jisté smrti. Stárnoucí hrdina ji sice přežije, ovšem záhy se ocitne ve víru těžkých následků. Jedním z nich je rozvod spojený s rozvratem Oskarových dosavadních jistot. Viewegh, což jistě LiStOVáNí potvrdí, zůstává čtivý, svižný, ironický, melancholicky groteskní. 

Z knihy budeme na jevišti poličského Divadelního klubu předčítat zase v říjnu. LiStOVání bude tentokrát patřit dětem, uvede totiž dobrodružné příběhy malého hrdiny Manolita Brejlouna.

Vstupenky na LiStOVání je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé. Účinkují Alan Novotný a Markéta Lánská. Více informací na www.knihovna.policka.org.

 

Kontakt:

Klára Kašparová

Městská knihovna Polička

E-mail: kasparova@knihovna.policka.org

Přílohy

Adobe reader (PDF) zpatky ve hre_220915_policka (2,5 MB)

Vložil Šauerová Naděžda (24.8.2015), přečteno 2080x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Mime Fest | LiStOVáNí je zpátky ve hře