Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

LiStOVáNí je zpátky ve hře

Manželský stereotyp, nevěry, ale také skoro jistá smrt. To vše a ještě více z poslední sbírky povídek Michala Viewegha v další dávce LiStOVáNí. LiStOVání mělo o prázdninách v Poličce pauzu, ale od září bude opět ve hře. Podzimní cyklus scénických čtení zahájí sbírkou povídek Michala Viewegha.

LiStOVáNí za svých 13 let existence nikdy neuvedlo žádnou knihu Michala Viewegha, aby se to zlomilo s jeho poslední sbírkou povídek Zpátky ve hře, která dokazuje, že autor se do hry nevrací, naopak v ní zůstává,“ uvedlo LiStOVáNí. Autor ve svých povídkách vystavuje svou oblíbenou postavu Oskara kritickým životním momentům: manželskému stereotypu či nevěrám, ale také skoro jisté smrti. Stárnoucí hrdina ji sice přežije, ovšem záhy se ocitne ve víru těžkých následků. Jedním z nich je rozvod spojený s rozvratem Oskarových dosavadních jistot. Viewegh, což jistě LiStOVáNí potvrdí, zůstává čtivý, svižný, ironický, melancholicky groteskní. „Zbožňuji představení, která vás k slzám rozesmějí a zároveň i dojmou. A to je přesně případ povídkové knížky Michala Viewegha Zpátky ve hře znásobené naším zpracováním. A jestli tu knihu nemáte, přijďte se nechat překvapit a případně si ji koupit podepsanou autorem,“ uvedl Lukáš Hejlík, autor projektu LiStOVáNí.

Z knihy budeme na jevišti poličského Divadelního klubu předčítat opět v říjnu. LiStOVání bude tentokrát patřit dětem, uvede totiž dobrodružné příběhy malého hrdiny Manolita Brejlouna. Vstupenky na LiStOVání je možné zakoupit v předprodeji v poličské knihovně na oddělení pro dospělé. Účinkují Alan Novotný a Markéta Lánská. Více informací na www.knihovna.policka.org.

 

Kontakt:

Klára Kašparová

Městská knihovna Polička

E-mail: kasparova@knihovna.policka.org

Vložil Šauerová Naděžda (7.9.2015), přečteno 1697x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5185

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | LiStOVáNí je zpátky ve hře