Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

UMĚLECKÝ SALON

Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily

UMĚLECKÝ SALON

JIŽ PO 68. V POLIČCE

TZ_18/9/2015

 

Ateliér malby, grafiky, kresby, intermediální tvorby, nových medií nebo sochařství? Aktuální tvorba dorazí opět do Poličky a znovu tak dovolí pokračovat v této dlouhé a významné tradici již po 68. Tentokráte se můžeme těšit na diplomové práce studentů Akademie výtvarných umění v Praze.

“Vernisáž se koná v sobotu 19. 9. 2015 od 14.00 hod. v expozicích barokní radnice v Poličce. Přijďte se podívat, jaké práce vznikly v ateliérech vedených známými umělci jako Vladimír Skrepl, Milan Knížák, Michael Rittstein, Vladimír Kokolia, Martin Mainer nebo Jiří Lindovský,” zve na zahájení výstavy kurátorka Bc. Tereza Sejkorová.

Výstava nám představuje závěrečné práce magisterského stupně studia v závěru akademického roku 2015. Na výstavě budete mít možnost vidět pohled nastupující mladé generace výtvarných umělců, kteří stále častěji hledají vyjádření v oblasti nových médií, konceptuálních a performativních postupů. ,,Na první pohled je naše výstava výstavou současného umění. Koneckonců, co jiného výraz současné umění znamená než umění vytvořené v přítomnosti nebo nedávno? V tomto smyslu může být stěží něco současnějšího,“ dodává kurátorka výstavy.

Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta. Příprava obhájených prací absolventů školy však přináší i jistá úskalí, neboť podmínkou je vystavit všechny práce, které v daném akademickém roce byly obhájeny. Vytvořit atraktivní kurátorský koncept z tohoto různorodého celku proto není jednoduché.

V předchozích letech měli návštěvníci Městského muzea a galerie v Poličce možnost zhlédnout výběr z absolventských prací reprezentující tvorbu všech patnácti ateliérů Fakulty výtvarných umění v Brně. Letos se můžeme těšit již na zmíněnou Akademii výtvarných umění v Praze.

 

 

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

FOTO ILUSTRAČNÍ NALEZNETE V PŘÍLOZE:

 

Vložil Šauerová Naděžda (9/10/2015), přečteno 2018x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5186
Obrázek ke článku - č.5187

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | UMĚLECKÝ SALON