Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 2/12/2014 1:20:39 PM - odpovězeno 2/13/2014 9:35:51 AM - detail
Dobrý den, proč na plaveckém bazéně TES nelze u sprch volit teplotu vody jako ve Vaší sauně? Také prý je v ženské sprše možnost použít studenou sprchu. Mohu jen z vlastní zkušenosti řící, že spotřeba vody je díky nevhodnému intervalu a vysoké teplotě na bazénu pro mne větší, než po 3 saunováních o patro níže. Můžete s tím něco udělat? Pokud nepůjde možnost si navolit svou teplotu vody, tak alespoň přidat studenou vodu do mužské sprchy. Děkuji Petr S.
Otázka z 1/29/2014 7:51:29 PM - odpovězeno 2/5/2014 9:58:54 AM - detail
Dobrý večer pane starosto. V současné době probíhá oprava chodníků na ulici Hegerova a tak bych se chtěl zeptat, zda by při této příležitoszi nebylo vhodné propojit chodníkem ulice Hegerova a Družstevní. Jedná se o dokončení chodníku proti obchodu Technipol pana Barcalíka. Děkuji za odpověď.
Otázka z 1/24/2014 10:37:28 AM - odpovězeno 2/3/2014 12:07:35 PM - detail
Dobrý den, 1) Zajímalo by mě, zda Polička má městského architekta, který by se vyjadřoval k novostavbám, rekonstrukcím historických objektů a dalším investičním akcím na území města? Přijde mi, že spousta stavebních investic, je relizována živelně, bez ohledu na okolní zástavbu (např. křiklavé omítky, nevhodně zvolené materiály, zničení historických fasád budov za účelem zateplení, obytná čtvrť Mánesova atd.). Nejsem architekt, ale možná by v Poličce odborník na toto téma mohl být. Když porovnám stav architektury se sousední Litomyšlí, má Polička dost co dohánět, i přesto, že má také své kvalitní stavby. 2) S architekturou částečně souvisí i moderní prezentace Poličky a jejich akcí. Celé je to takové zastaralé, nudné, nelákavé. Např. nově zvolené logo na oslavy založení města - to je absolutní propadák, co se grafického designu týče. Nemyslíte, že by v této oblasti bylo také vhodné obrátit se na někoho odbornějšího, než je tým učitelů ze ZŠ?
Otázka z 1/16/2014 8:18:58 AM - odpovězeno 1/17/2014 10:26:24 AM - detail
Dobrý den, jsem také jedním, kterého zasáhne výstavba na poli za sídlištěm M.Bureše. Chci se Vás zeptat, zda to bude vypadat jako zastavěný satelit Mánesovka, nebo zda tam bude dán větší zřetel na soužití s přírodou a třeba parková úprava. Například zda tam budou nejen "moderní?" štíhlé stromy, ale zda zde bude také více keřů jako je Pustoryl (jasmín)apod. Jak jsem zjistil zde, tak výstavba bytových domů je asi nesmysl, když na Mánesovce se nedaří najít kupce na byty. http://www.stavebninyprima.com/other-pages/12-bytove-domy-manesova-policka/ Aspoň věřím, že bytovka nebude ve směru ke koupališti, kde by to negativně ovlivnilo blízké zahrádkáře.
Otázka z 1/10/2014 10:51:38 AM - odpovězeno 1/13/2014 9:08:54 AM - detail
Dobrý den pane starosto, bydlím v bytovce na ulici 9.května, jsou zde dvě bytovky, mezi kterými je "kus" trávy, který s prominutím slouží pouze pro venčení pejsků, chtěla jsem se Vás proto zeptat, zda by nebylo možné na tomto "kusu" trávy vybudovat alespoň nějaké malé dětské hřiště s místem na odpočinek. Postupně tu přibývá stále více dětí a i v okolí je spousta rodinných domků a v blízkosti bohužel žádné dětské hřiště nemáme - to v parku nepovažuji za dětské hřiště. Proto jsem Vás chtěla požádat, jestli tento nevyužitý zelený prostor nelze nějak rozumně využít ve prospěch rodin a ne pouze pejskařů. Moc Vám děkuji za odpověď.
Otázka z 1/2/2014 7:34:15 PM - odpovězeno 1/6/2014 12:38:49 PM - detail
Dobrý den, s pohoršením jsme zjistili, že chcete zničit ornou půdu a nádherný kus přírody v oblasti za ulicemi M.Bureše a J.Suka. Proč chcete zničit výhled do přírody pro až stovku lidí? Kdo na tento nápad přišel? Je to jistě nějaký developer, který pro svůj zisk zničí kus přírody. Obyvatelé Berlína rozhodně nesouhlasí s devastací této části Poličky a dalším South Forkem jako je to u sídliště Mánesova. Stavět se mohlo pod sjezdovkou, kde není tak kvalitní půda a rozhodně by to tam nikomu nevadilo. Proč nebylo žádné referendum? Zastupitelům, kteří zde nebydlí je to jistě fuk.
Otázka z 12/21/2013 5:58:11 PM - odpovězeno 12/23/2013 9:33:48 AM - detail
Dobrý den, chci se zeptat, jestli by se nedalo nějak lépe vyřešit parkování u zimního stadionu v zimní sezoně. Zaprvé v ulici Revoluční ani nemůžem zaparkovat před svým domem a za druhé, před zimním stadionem auta parkují kde se jim zlíbí, chápu, že je zde málo místa, ale myslím si, že pokud zde mám trvalé bydliště tak mám nárok i na parkovací místo ;)
Otázka z 12/16/2013 7:35:21 PM - odpovězeno 12/17/2013 10:58:15 AM - detail
Dobrý den. Zaujal mne dotaz ohledně pouličního osvětlení u sokolovny a pravda je, že v některých místech Města jsou lampy rozmístěny velmi řídce, např. ulice Družstevní a jinde se jimi nešetřilo, např. křižovatky ulic Havlíčkova a Eimova. Za posledních několik let se situace s osvětlením ulic hodně zlepšila, ale stále je co zlepšovat. Bylo by asi vhodné myslet na osvětlení i při rekonstrukcích ulic v centru a neměnit pouze kabely v zemi. V ulicích centra lze vidět směs různých sloupů a svítidel a nevypadá to příliš dobře. Chtěl bych se vás zeptat jak jste spokojený s rekonstrukcí ulice Hegerova. Doufám, že povrch vozovky je položen kvalitněji, než dlažba na chodníku. Dílo ještě není ani hotové a dlažba se již nyní místy propadá a vlní - úsek od Penny marketu po odbočku proti pivnici. Doufám, že kompetentní osoby dohlédnou na to, aby Město nepřevzalo takto "odfláknutou" práci, protože lze očekávat, že povrch se bude deformovat časem i jinde. Děkuji za odpověď.
Otázka z 12/13/2013 3:56:28 PM - odpovězeno 12/16/2013 9:17:15 AM - detail
Dobrý den, na jaře roku 2014 bude pokračovat rekonstrukce pozemní komunikace ulic T.Novákové, Tyršova a Husova. Bylo by možné při této opravě instalovat lampu pouličního osvětlení někam poblíž sokolovny? Večer, když u Penny marketu zhasnou osvětlení parkoviště, je od sokolovny ke křižovatce u pošty tma a když se jde ze sokolovny, tak je to nepříjemné. Dříve byla lampa umístěna na stěně domu č.p 155 (fa.Strefa), ale při opravě fasády byla lampa odstraněna. Předem děkuji za odpověď a byl bych rád, kdyby se s doplněním pouličního osvětlení počítalo.
Otázka z 12/3/2013 2:54:46 PM - odpovězeno 12/5/2013 10:48:58 AM - detail
Hezký den,děkuji za odpověď.Snad se tedy podaří ještě letos nejhorší části utrhaných krajnic opravit.Kontrolu nad výsledky práce máme všichni,jak my co denně vozovku používáme.Tak i Vy,nebo příslušný odbor,nebo firma která práci provádí.Doufejme jen,že bude přát počasí a výslednou kvalitu neovlivní mrazy. Dále se tedy nezržujte odpověďmi na mnou pokládané otázky-kdy byla která silnice opravována. Doufám tedy,že v roce 2014 se podaří využít slíbených prostředků od pana Umbrauna a uskutečnit opravu po opětovné jarní objížďce. S pozdravem Marie Kopecká Střítež

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.