Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 12/4/2013 5:14:56 PM - odpovězeno 12/5/2013 10:11:35 AM - detail
Mám otázku pane starosto! již dávno dříve jsem sledoval teploměr v poličce a hydroměr atd a ted jsem všiml že to zmizelo! proč?děkuji Petr Dvořák
Otázka z 11/22/2013 11:45:54 AM - odpovězeno 12/2/2013 3:43:17 PM - detail
Hezký den,pane starosto. Děkuji za Vaši odpověď,no spíše neodpověď.Na otázku-kdy byla vozovka na Střítež vybudována,nebo rekonstruována nelze odpovědět.Zjistím si to tedy sama,protože myslím,že lze čerpat i z jiných zdrojů,najenom z vyplaveného archivu v Litomyšli.Otázkou-kdy byla opravována vozovka u Penny a průmyslové zony směr Litomyšl jste se nezabýval vůbec. Ptala jsem se proto abychom mohli porovnat frekvenci oprav vozovek v Poličce s opavou vozovky na Střítež(která je v dezolátním stavu nejen kvůli věku,ale i díky objížďkám).A třetí otázka zněla-kde se berou prostředky na opravu cca 10.ti letých silnic,když u silnic cca 50.ti 60.ti letých nejsou peníze ani na opravu??? Zjednodušeně-bychom se na tento úřad obrátili s žádostí také-a to buďto jako obyvatelé Stříteže,nebo s pomocí příslušného odboru města Poličky,nebo s pomocí Vaší. Také jsem Vám v předchozí komunikaci psala,že jsem již okolo problému něco obtelefonovala-a mám přislíbené určité finanční prostředky(mám to písemně).A tak mám velikou radost,že i Vy jste na opravu sehnal zmiňované 4.miliony.A tak myslím,že když spojíme tyto finance a moji a Vaši snahu dáme dohromady,určitě se nám podaří dosáhnout celkové rekonstrukce silnice. Děkuji předem za odpověď,těším se na spolupráci a na případnou osobní shůzku Marie Kopecká Střítež
Otázka z 11/6/2013 5:24:56 PM - odpovězeno 11/22/2013 9:34:38 AM - detail
Hezký den,pane starosto.Ráda bych se připojila k diskusi o silnici Polička Střítež.Protože již jsem okolo problému něco obtelefonovala během léta,když nám zde proudila nákladní doprava.Telefonovala jsem a telefonovala=ale nevyřešila jsem nic.Na odboru dopravy v Poličce mne odkázali na policii ČR ať ohlídají,aby sem kamiony nejezdily,z policie na majetkovou správu ohledně opravy způsobených škod,z majetkové správy na SUS Pardubice, ze SUS Pardubice na Krajský úřad odbor dopravy k panu Umbraunovi.Který snad je konečně kompetentní.Posílala jsem mu i fotodokumentaci vozovky. TAK! A protože již jsem absolvovala takovýto maraton telefonátů,tak proto se na jaře,až bude znovu objížďka na Střítež pustím do ještě většího boje. Úředníci,se kterými jsem mluvila mne ubezpečili,že po skončení objížďky budou napraveny škody způsobené objížďkou.Je to smluvně ujednáno,je na to i rozpočet. Výsledky vidíme všichni!!!!!Silnice je dobrá akorát tak jako jednosměrka,protože když se musí dvě auta vyhnout,vždy jedno skončí v díře,nebo utržené krajnici. Ale abych jen nenaříkala,protože název této strány je PTEJTE SE...,tak mám na Vás tři základní otázky. 1.V kterém roce byla opravována silnice u Penny(u polikliniky) a u průmyslové zony k letišti.??? 2.V kterém roce byla vybudována silnice na Střítež??? 3.Kde se vezmou prostředky na opravu téměř nových silnic(odhaduji 10.ti letých),Když nejsou finance ani na opravu(50.ti,60.ti? letých) prasilnic.??? Děkuji za odpovědi,s pozdravem Marie Kopecká Střítež
Otázka z 11/19/2013 3:30:41 PM - odpovězeno 11/20/2013 1:20:19 PM - detail
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně pokládání nového chodníku na ulici Hegerova. Bude se jednat o asfaltový chodník nebo dlážděný. Dále by mě zajímalo jako vlastníka nemovitosti zda bude nový chodník položen až ke vchodu ( zatím je zde nechaný asi metr starého asfaltového chodníku. Děkji Kmošek
Otázka z 11/19/2013 10:11:53 AM - odpovězeno 11/20/2013 1:10:16 PM - detail
Vážený pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda se v dohledné době neuvažuje o rekonstrukcí chodníků a silnic v ulicích Ladova a Eiseltova. Jsou v dosti žalostném stavu - chodníky se drolí a prorůstá jimi plevel, silnice jsou plné výtluků. Děkuji za reakci a přeji pěkný den. Václav Štěpař ml.
Otázka z 10/31/2013 7:26:25 PM - odpovězeno 11/4/2013 2:40:54 PM - detail
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký pracovník městského úřadu odpovědný za údržbu městského majetku či její plánování. Pokud ne, je to možná chyba. Mám na mysli zeleň bující v nábřežní zdi, či břízku vyrůstající z hradeb na bídě, šindel vypadlý ze střechy a jistě by se našli další případy, kdy zanedbání údržby může vést v budoucnu k mnohem nákladnějším opravám. Děkuji.
Otázka z 10/31/2013 11:47:06 AM - odpovězeno 11/4/2013 11:47:58 AM - detail
Dobrý den, kde zjistím jak dopadly volby ve Stříteži? Děkuji.
Otázka z 10/22/2013 11:06:29 AM - odpovězeno 10/23/2013 1:26:54 PM - detail
Dobrý den,je pěkné, jak Polička dostává všude nový silniční povrch, a tak se chci jako obyvatelka Stříteže zeptat, kdy se dostane i na cestu z Poličky do Stříteže, která je stále v horším a horším stavu. A abychom měli v zimě cestu do Poličky a zpět dobrodružnější, silničáři nám po obou stranách cesty vyhloubili půlmetrové příkopy. Mohl by mi někdo objasnit, k čemu to? Děkuji předem za odpověď.
Otázka z 9/4/2013 6:05:24 PM - odpovězeno 9/12/2013 9:11:36 AM - detail
Film šmejdi v realitě! Prosím tímto zastupitele města Poličky, aby neprodleně vypracovali vyhlášku,zamezující,nebo omezující podommé prodejce,nemyslím tím jen zprofanované prodejce dek a hrnců a jiného harampádí,při němž dochází k okrádání našich rodičů a všech seniorů.Teď se do této řady zapojili i podomí prodejci energií,viz skušenost z dneška,kdy jsem musel výtečníky nechat identifikovat policií.Tito prodejci,shodou okolností Bohemia Energi udělali dnes nálet na celou Poličku,včera to byla obec Pomezí,tam už lidé pouštěli i psy,neodbytnost prodejců byla za hranou slušného chování,když oslovenému důchodci vložily nohu do dveří a nenechali ho zavřít vchodové dveře.Sám jsem byl svědkem, když se představovali jako zaměstnanci Čezu,a nebo odpočtoví komisaři spol.Čez.Celou věc řeším s Čezem,toto se jim též nelíbilo,při tel. hovoru s,Bohemia Energi mi bylo sděleno že s nimi nemají nic společného a že to jsou najaté firmy.Moje rozčilení neznalo mezí.A že tyto nájezdy na důchodce dělají mi potvrdila i policie.Takže, aby jsme se s toho co nejrychleji vymotali a ochránily seniory,navrhoval bych vyhlášku města týkající se podomního prodeje a nabízení služeb.Pár měst ji již zavedlo,takže nebude potřeba vymýšlet nic nového.Děkuji za zvážení.
Otázka z 8/2/2013 1:23:45 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:12:26 PM - detail
část třetí... O tomto však do této doby nikdo nevěděl,ani investor ani zástupci města ani ten kdo kreslil projektovou dokumentaci,stavební úřad a vlastně nikdo,bylo to zjištění mé iniciativy,proto se omlouvám všem úředníkům a lidem kteří mi byli nápomocni,moc jim děkuji.Omluvím se jim radši dvakrát protože všichni byli milí a snažili se a já si připadal jak největší prudič a potížista.Telefonát na ministerstvo mi nalil plamýnek naděje,vždyť to je tak jednoduché,stačí zažádat o obnovu vodního zdroje a je vše vyřešeno.Trošku se sice podivovali, kolik úsilí jsem dal jedné staré studni,která mi navíc ani nepatří a ještě je jak se říká ,,obecní,,..Víte a to je to, oč tu běží,veřejný zájem, i já budu starý a budu se rád dívat jak tam maminky, zase chodí pro vodu,děti po sobě stříkají.Teď už mi chybí jen poslední krok,požádat město o znovuobnovení užívání vodního zdroje a tím se dostati z kruhu těchto nevysvětlitelných záhad a drobných přehmatů.Já si myslím, že tato záslužná a bohulibá činnost přinese ve volbách pár hlasů navíc,protože veřejný zájem je nade vše.Tímto žádám o podporu u města o znovuobnovení vodního zdroje a jak nás učil pan starosta nehledejme problémy ale řešení.Děkuji všem za čas který věnovali čtení této mé úvahy,na závěr trošku odlehčení, stejný osud by mohl potkat i Morový sloup, kdyby nějaký úředník udělal chybu při rekonstrukci náměstí,opoměl dát nějaké razítko a po rekonstrukci by tam náhodou byla vystavena jeho moderní maketa.

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.