Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 9/4/2013 6:05:24 PM - odpovězeno 9/12/2013 9:11:36 AM - detail
Film šmejdi v realitě! Prosím tímto zastupitele města Poličky, aby neprodleně vypracovali vyhlášku,zamezující,nebo omezující podommé prodejce,nemyslím tím jen zprofanované prodejce dek a hrnců a jiného harampádí,při němž dochází k okrádání našich rodičů a všech seniorů.Teď se do této řady zapojili i podomí prodejci energií,viz skušenost z dneška,kdy jsem musel výtečníky nechat identifikovat policií.Tito prodejci,shodou okolností Bohemia Energi udělali dnes nálet na celou Poličku,včera to byla obec Pomezí,tam už lidé pouštěli i psy,neodbytnost prodejců byla za hranou slušného chování,když oslovenému důchodci vložily nohu do dveří a nenechali ho zavřít vchodové dveře.Sám jsem byl svědkem, když se představovali jako zaměstnanci Čezu,a nebo odpočtoví komisaři spol.Čez.Celou věc řeším s Čezem,toto se jim též nelíbilo,při tel. hovoru s,Bohemia Energi mi bylo sděleno že s nimi nemají nic společného a že to jsou najaté firmy.Moje rozčilení neznalo mezí.A že tyto nájezdy na důchodce dělají mi potvrdila i policie.Takže, aby jsme se s toho co nejrychleji vymotali a ochránily seniory,navrhoval bych vyhlášku města týkající se podomního prodeje a nabízení služeb.Pár měst ji již zavedlo,takže nebude potřeba vymýšlet nic nového.Děkuji za zvážení.
Otázka z 8/2/2013 1:23:45 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:12:26 PM - detail
část třetí... O tomto však do této doby nikdo nevěděl,ani investor ani zástupci města ani ten kdo kreslil projektovou dokumentaci,stavební úřad a vlastně nikdo,bylo to zjištění mé iniciativy,proto se omlouvám všem úředníkům a lidem kteří mi byli nápomocni,moc jim děkuji.Omluvím se jim radši dvakrát protože všichni byli milí a snažili se a já si připadal jak největší prudič a potížista.Telefonát na ministerstvo mi nalil plamýnek naděje,vždyť to je tak jednoduché,stačí zažádat o obnovu vodního zdroje a je vše vyřešeno.Trošku se sice podivovali, kolik úsilí jsem dal jedné staré studni,která mi navíc ani nepatří a ještě je jak se říká ,,obecní,,..Víte a to je to, oč tu běží,veřejný zájem, i já budu starý a budu se rád dívat jak tam maminky, zase chodí pro vodu,děti po sobě stříkají.Teď už mi chybí jen poslední krok,požádat město o znovuobnovení užívání vodního zdroje a tím se dostati z kruhu těchto nevysvětlitelných záhad a drobných přehmatů.Já si myslím, že tato záslužná a bohulibá činnost přinese ve volbách pár hlasů navíc,protože veřejný zájem je nade vše.Tímto žádám o podporu u města o znovuobnovení vodního zdroje a jak nás učil pan starosta nehledejme problémy ale řešení.Děkuji všem za čas který věnovali čtení této mé úvahy,na závěr trošku odlehčení, stejný osud by mohl potkat i Morový sloup, kdyby nějaký úředník udělal chybu při rekonstrukci náměstí,opoměl dát nějaké razítko a po rekonstrukci by tam náhodou byla vystavena jeho moderní maketa.
Otázka z 8/2/2013 1:21:55 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:11:51 PM - detail
část druhá. Zajímalo mě kde se z funkční studny stane maketa, jakým razítkem nebo jakou nedbalostí se taková věc může stát,v jakém stádiu nebo kdy, někdo rozhodl o životě tohoto vodního zdroje.Oslovil sem pana starostu,který se velice snažil,ale zdálo se mi že se nic nedělo,objednal sem se k paní místostarostce,paní měla pochopení,vše se dalo pod jednací číslo.Ale stále mi unikal výsledný efekt,kdo může zrušit svévolně vodní zdroj.Zašel jsem se stavit na stavební ůřad,bylo mi porazeno oslovit někoho kdo kreslil dokumentaci,což jsem udělal,překvapení bylo oboustrané,kde ta studna je...Další moje kroky vedly za vodohospodářem,jehož sem se ptal jak může vodní zdroj zaniknout, aniž by o tom někdo věděl..Což nasvědčovalo vyjadření všech zůčastněných.Návštěva u místostarostky,byla blesková což se musím poklonit,řekla že město se bude snažit nějak tuto celou věc dát do pořádku.Velice vstřícné jednání.Napadlo mě poprosit vodohospodáře aby mě objasnil jak se toto může stát,aby se podrobněji podíval na tento vodní zdroj.Děkuji jeho mravenčí práci ale díky ní,bylo zjištěno že na tento vodní zdroj nebylo obnoveno městem kdysi užívací právo,možná chyba úředníka ,možná drobná chybička.Ptal sem se na osud i jiných studní a měly stejný osud,někdo zapoměl na razítko,takže se to netýkalo jen této studny.
Otázka z 8/2/2013 1:19:53 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:07:31 PM - detail
Část první.. Všichni moji spoluobčané si jistě pamatují na památeční studnu v okraji areálu nemocnice,Eimova ulice,takový ten výklenek ve stínu stromů s lavičkou ve vrchní části Eimovy ulice,kdysi velice frekventovanná studna ,byla v ní dobrá voda a maminky ji braly i pro kojence.Důchodci při procházkách tam napájeli své čtyřnohé miláčky a nebo se alespoň v létě ovlažily.S nadšením jsem sledoval rekonstrukci areálu před cca dvěma lety,rekonstrukce plotu nemocnice,v té době by bylo zděleno zaměstnancem firmy která práci prováděla,že studna,tedy její nadpůdní část byla zdemontována a bude opravena,nastříkána a studna bude plně funkční.Radostí sem div nepsal ody na mě.úřad.Jaké bylo moje rozčarování,když jsem zjistil že místo studny funkční,vznikla jen maketa.Všiml sem si že studna do térénu je osazena čistě šlendriánským spůsobem,který odporuje i zacházení s vodními zdroji,protože vodní zdroj a jeho zaslepení podléhá přesným předpisům.Vznesl sem dotaz na ředitele LDN, bylo mi řečeno že maketa je tam proto že dělat rozbory vody by bylo příliš nákladné,můj zjištěný argument že stačí na vodní zdroj dát tabulku užitková voda,který tam kdysi býval,nepadnul na úrodnou půdu.Dále jsem s prosbou oslovil pana doktora Tomana,který jako jediný, mi slíbil, že se na to mrkne a při dalším investičním záměru, se bude snažit celou věc vyřešit ke spokojenosti.Za což mu děkuji.Další moje dotazy vedly na firmu která dílo provozovala a tam mi bylo vysvětleno, že na základě požadavku investora je stav takový jaký je.Zjistil sem že studna byla pod zvláštním památkovým režimem i jako vodní zdroj.No nic, vím že by spousta lidí mávlo rukou a řekla, nad úředníkem nevyhraješ.
Otázka z 8/21/2013 4:08:34 PM - odpovězeno 8/26/2013 1:13:29 PM - detail
Dobrý den,nejsem z Poličky, ale dojíždím sem do zaměstnání a proto by mě docela zajímalo z jakého důvodu se téměř každý den nad městem konají letecké manévry. Co já vím, tak nikde poblíž vojenské letiště není, tak proč musí cvičit zrovna nad Poličkou a ne třeba nad Pardubicemi, nebo nad Čáslaví, ti by je asi hnali. Musím říct, že dnešní dopoledne bylo v tomto směru obzvlášť pikantní, až mě napadlo jestli Polička nevstoupila do nějakého otevřeného sporu.Proč si Vaše hezké město necháte prznit kraválem ze stíhaček?. Pokud mi náhodou někdo bude chtít odpovědět,prosím, odpověď, že jde o běžný výcvik mě neuspokojí. Děkuji Jan Peňáz
Otázka z 8/1/2013 7:47:06 AM - odpovězeno 8/5/2013 1:49:07 PM - detail
Prosím o sdělení kontaktu na osobu zodpovědnou za provozování farmářských trhů. Na Vašich stránkách jsem jej nenalezl. Děkuji Štrubl
Otázka z 7/30/2013 10:39:08 AM - odpovězeno 8/2/2013 10:02:15 AM - detail
Dobrý den, dočká se někdy rekonstrukce chodník k mateřské školce a evangelickému kostelu směrem od Berlína? Podle mne je to nejhorší chodník v Poličce a přitom to je dost vytížená spojnice.
Otázka z 7/11/2013 10:26:06 AM - odpovězeno 7/16/2013 9:33:14 AM - detail
Dobrý den, je to přibližně rok, kdy jsem se na Vás obrátila s žádostí týkající se úpravy zeleně a odpadkových košů na sídlišti Hegerova.Náprava byla tehdy zjednána- za což děkuji. Co však zůstalo ve špatném stavu jsou pískové cesty procházeící děským hřištěm(zarůsají trávou, déšť odplavil písek a zůstaly kameny..). Jeden z mála stromů, u kterého děti dávno zničily oporu vyrůstá pod úhlem šedesáti stupňů...a nikdo z těch, kdo se mají starat, nic nevidí? Nebo je tak, že to na sídlišti prostě ,,stačí"?! Stejně jako chodníky, které jsou již delší dobu v dost špatném stavu a při chůzi po některých částech hrozí vymknutí kotníku(a proto raději obyvatelé sídliště chodí po vozovce!) Věřím, že se brzy dočkáme nápravy a budeme i na sídlišti žít v hezkém prostředí. Děkuji za pochopení, přeji hezký den J.Filipová sídl.Hegerova 973 Polička
Otázka z 6/5/2013 7:21:05 AM - odpovězeno 6/10/2013 4:40:45 PM - detail
Přeji solární den pane starosto. Souhlasíte s tvrzením? : Že cituji : "Politika je komedie prostoduchá jako kašpárkovské divadlo. Z našich peněz jste vygenerovali podfuk se solární energetikou a tím pár miliardářů - solárních magnátů, aniž by se životnímu prostředí sebeméně pomohlo. Jako pozitivní efekt se vykrystalizoval jasný příklad, jak a čemu slouží zelená demagogie, zájmům hrstky lidí u vesla. Pouze bohatě podplacení anebo naprosto slabomyslní poslanci mohli schválit to, co nynější prezident nazval největším tunelem v současné historii. Sněmovna se shodla, že se budou odkrývat vlastníci solárního byznysu. Z toho jasně čouhá, že rozkrývání vlastníků teď podpoří svým hlasem poslanci, kteří svým hlasem přihráli státem zaručené zisky solárním magnátům." Jak jste hlasoval a jak budete? Kučera a Kučerová. Hledající širokou celospolečenskou shodu, "NÁRODNÍ FRONTU"
Otázka z 6/8/2013 1:01:14 PM - odpovězeno 6/10/2013 1:02:35 PM - detail
Dobrý den, Jaký je letošní harmonogram otevření koupaliště? Letos si musíme Sluníčka vážit každý den, tak věřím, že to bude už v červnu. Bude už vybetonována drolící se vana?

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.