Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 8/2/2013 1:21:55 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:11:51 PM - detail
část druhá. Zajímalo mě kde se z funkční studny stane maketa, jakým razítkem nebo jakou nedbalostí se taková věc může stát,v jakém stádiu nebo kdy, někdo rozhodl o životě tohoto vodního zdroje.Oslovil sem pana starostu,který se velice snažil,ale zdálo se mi že se nic nedělo,objednal sem se k paní místostarostce,paní měla pochopení,vše se dalo pod jednací číslo.Ale stále mi unikal výsledný efekt,kdo může zrušit svévolně vodní zdroj.Zašel jsem se stavit na stavební ůřad,bylo mi porazeno oslovit někoho kdo kreslil dokumentaci,což jsem udělal,překvapení bylo oboustrané,kde ta studna je...Další moje kroky vedly za vodohospodářem,jehož sem se ptal jak může vodní zdroj zaniknout, aniž by o tom někdo věděl..Což nasvědčovalo vyjadření všech zůčastněných.Návštěva u místostarostky,byla blesková což se musím poklonit,řekla že město se bude snažit nějak tuto celou věc dát do pořádku.Velice vstřícné jednání.Napadlo mě poprosit vodohospodáře aby mě objasnil jak se toto může stát,aby se podrobněji podíval na tento vodní zdroj.Děkuji jeho mravenčí práci ale díky ní,bylo zjištěno že na tento vodní zdroj nebylo obnoveno městem kdysi užívací právo,možná chyba úředníka ,možná drobná chybička.Ptal sem se na osud i jiných studní a měly stejný osud,někdo zapoměl na razítko,takže se to netýkalo jen této studny.
Otázka z 8/2/2013 1:19:53 PM - odpovězeno 9/11/2013 2:07:31 PM - detail
Část první.. Všichni moji spoluobčané si jistě pamatují na památeční studnu v okraji areálu nemocnice,Eimova ulice,takový ten výklenek ve stínu stromů s lavičkou ve vrchní části Eimovy ulice,kdysi velice frekventovanná studna ,byla v ní dobrá voda a maminky ji braly i pro kojence.Důchodci při procházkách tam napájeli své čtyřnohé miláčky a nebo se alespoň v létě ovlažily.S nadšením jsem sledoval rekonstrukci areálu před cca dvěma lety,rekonstrukce plotu nemocnice,v té době by bylo zděleno zaměstnancem firmy která práci prováděla,že studna,tedy její nadpůdní část byla zdemontována a bude opravena,nastříkána a studna bude plně funkční.Radostí sem div nepsal ody na mě.úřad.Jaké bylo moje rozčarování,když jsem zjistil že místo studny funkční,vznikla jen maketa.Všiml sem si že studna do térénu je osazena čistě šlendriánským spůsobem,který odporuje i zacházení s vodními zdroji,protože vodní zdroj a jeho zaslepení podléhá přesným předpisům.Vznesl sem dotaz na ředitele LDN, bylo mi řečeno že maketa je tam proto že dělat rozbory vody by bylo příliš nákladné,můj zjištěný argument že stačí na vodní zdroj dát tabulku užitková voda,který tam kdysi býval,nepadnul na úrodnou půdu.Dále jsem s prosbou oslovil pana doktora Tomana,který jako jediný, mi slíbil, že se na to mrkne a při dalším investičním záměru, se bude snažit celou věc vyřešit ke spokojenosti.Za což mu děkuji.Další moje dotazy vedly na firmu která dílo provozovala a tam mi bylo vysvětleno, že na základě požadavku investora je stav takový jaký je.Zjistil sem že studna byla pod zvláštním památkovým režimem i jako vodní zdroj.No nic, vím že by spousta lidí mávlo rukou a řekla, nad úředníkem nevyhraješ.
Otázka z 8/21/2013 4:08:34 PM - odpovězeno 8/26/2013 1:13:29 PM - detail
Dobrý den,nejsem z Poličky, ale dojíždím sem do zaměstnání a proto by mě docela zajímalo z jakého důvodu se téměř každý den nad městem konají letecké manévry. Co já vím, tak nikde poblíž vojenské letiště není, tak proč musí cvičit zrovna nad Poličkou a ne třeba nad Pardubicemi, nebo nad Čáslaví, ti by je asi hnali. Musím říct, že dnešní dopoledne bylo v tomto směru obzvlášť pikantní, až mě napadlo jestli Polička nevstoupila do nějakého otevřeného sporu.Proč si Vaše hezké město necháte prznit kraválem ze stíhaček?. Pokud mi náhodou někdo bude chtít odpovědět,prosím, odpověď, že jde o běžný výcvik mě neuspokojí. Děkuji Jan Peňáz
Otázka z 8/1/2013 7:47:06 AM - odpovězeno 8/5/2013 1:49:07 PM - detail
Prosím o sdělení kontaktu na osobu zodpovědnou za provozování farmářských trhů. Na Vašich stránkách jsem jej nenalezl. Děkuji Štrubl
Otázka z 7/30/2013 10:39:08 AM - odpovězeno 8/2/2013 10:02:15 AM - detail
Dobrý den, dočká se někdy rekonstrukce chodník k mateřské školce a evangelickému kostelu směrem od Berlína? Podle mne je to nejhorší chodník v Poličce a přitom to je dost vytížená spojnice.
Otázka z 7/11/2013 10:26:06 AM - odpovězeno 7/16/2013 9:33:14 AM - detail
Dobrý den, je to přibližně rok, kdy jsem se na Vás obrátila s žádostí týkající se úpravy zeleně a odpadkových košů na sídlišti Hegerova.Náprava byla tehdy zjednána- za což děkuji. Co však zůstalo ve špatném stavu jsou pískové cesty procházeící děským hřištěm(zarůsají trávou, déšť odplavil písek a zůstaly kameny..). Jeden z mála stromů, u kterého děti dávno zničily oporu vyrůstá pod úhlem šedesáti stupňů...a nikdo z těch, kdo se mají starat, nic nevidí? Nebo je tak, že to na sídlišti prostě ,,stačí"?! Stejně jako chodníky, které jsou již delší dobu v dost špatném stavu a při chůzi po některých částech hrozí vymknutí kotníku(a proto raději obyvatelé sídliště chodí po vozovce!) Věřím, že se brzy dočkáme nápravy a budeme i na sídlišti žít v hezkém prostředí. Děkuji za pochopení, přeji hezký den J.Filipová sídl.Hegerova 973 Polička
Otázka z 6/5/2013 7:21:05 AM - odpovězeno 6/10/2013 4:40:45 PM - detail
Přeji solární den pane starosto. Souhlasíte s tvrzením? : Že cituji : "Politika je komedie prostoduchá jako kašpárkovské divadlo. Z našich peněz jste vygenerovali podfuk se solární energetikou a tím pár miliardářů - solárních magnátů, aniž by se životnímu prostředí sebeméně pomohlo. Jako pozitivní efekt se vykrystalizoval jasný příklad, jak a čemu slouží zelená demagogie, zájmům hrstky lidí u vesla. Pouze bohatě podplacení anebo naprosto slabomyslní poslanci mohli schválit to, co nynější prezident nazval největším tunelem v současné historii. Sněmovna se shodla, že se budou odkrývat vlastníci solárního byznysu. Z toho jasně čouhá, že rozkrývání vlastníků teď podpoří svým hlasem poslanci, kteří svým hlasem přihráli státem zaručené zisky solárním magnátům." Jak jste hlasoval a jak budete? Kučera a Kučerová. Hledající širokou celospolečenskou shodu, "NÁRODNÍ FRONTU"
Otázka z 6/8/2013 1:01:14 PM - odpovězeno 6/10/2013 1:02:35 PM - detail
Dobrý den, Jaký je letošní harmonogram otevření koupaliště? Letos si musíme Sluníčka vážit každý den, tak věřím, že to bude už v červnu. Bude už vybetonována drolící se vana?
Otázka z 6/6/2013 3:41:57 PM - odpovězeno 6/10/2013 12:41:13 PM - detail
Dobrý den,ráda bych se zeptala jestli bude město Polička pořádat materiální sbírku na pomoc zaplaveným vesnicím.Děkuji za informace
Otázka z 5/27/2013 9:07:51 PM - odpovězeno 6/4/2013 9:40:11 AM - detail
Dobrý den,omlouvám se pokud jsem se vyjádřil nejasně.Rozšířením cesty po sběrný dvůr mám na mysli úsek od nové komunikace do průmyslové zóny po most u vrat do sběrného dvora.Stavbou by byla pouze přeložka vodního toku a prostor získaný zasypáním současného koryta pouze druhotný produkt.I nezpevněná plocha je lepší než nic a v budoucnu lze snad oživit i původní projekt,most u sběrného dvora bude stejně nutné za několik let rekonstruovat,bohužel zřejmě za městské peníze.Další možností jak v tomto úseku zajistit lepší bezpečnost cyklistů a chodců je zákaz vjezdu motorových vozidel,ale toto řešení je snad až příliš radikální.V otázce lepší schůdnosti nové dlažby nemohu souhlasit,ale je to můj názor a rozdíl při chůzi v botách na podpatku nemohu posoudit.Děkuji.

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.