Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaPane starosto, pěkně popisujete v Jitřence dění v PsP, korupce, politikaření, lov velryb a dinosaurů, nadutá arogance.. Za to vše má obyčejný poslanec příjem celkem cca 2.460.000,- ročně (zdroj psp). A Vy to chcete měnit? Jak? Vyzvete souputníky k dohodě? Neochota opustit tento „pašalík“ už dávno funguje , po volbách vládneme „MY“ a příště si to jen prohodíme včetně 10% z veřejných zakázek. Ovčan uvěří ve změnu a nám zůstane prebenda. To je ta vysoká zodpovědná politická „kultůra“ i na nejmenší vesnici natož v našem krásném městě. Kučera
Odpověd

Vážený pane Kučero,
děkuji Vám za Váš názor, kterým hodnotíte vysokou, ale ve své podstatě i komunální politiku. Pokud bych měl adekvátně odpovědět a hlavně argumentačně doložit, že ne vždy platí to, co zde uvádíte, tak má odpověď bude na několik stránek. Nicméně přijměte prosím k zamyšlení alespoň několik údajů.
Nevím, ze kterých výpočtů čerpá Vámi zmiňovaný údaj nákladů na jednoho poslance. Já osobně se snažím a to celý život o maximální hospodárnost. Např. místo cca 40.000,- Kč, které bych jako poslanec mohl čerpat na provoz poslanecké kanceláře, čerpám pouze
5.000,- Kč a tyto peníze inkasuje od Parlamentu naše město za to, že v mé starostovské kanceláři příjmu čas od času jako poslanec návštěvu.
Myslím, že je to tak v pořádku, město utrží 60.000,- Kč za rok. Parlament ušetří cca 400.000,- Kč za pouhý jeden rok. Dále věřím, že nemusím znovu zdůrazňovat, že převážnou část platu starosty vracím zpět městu.
Co se týče zakázek v našem městě, moc bych si přál, aby nikdo ani na chvíli nepodlehl pokušení uvěřit, že švindlujeme. Nemůže být většího důkazu, než že jsme za posledních 10 let téměř oddlužili město a to z původních 104 milionů dluhů, úspěšně zvládli nemálo technicky a finančně náročných akcí a za celé období 10 let nevzali ani jeden úvěr.
Vážený pane, je velká škoda, že stále nechcete vyjít ze své anonymity, rád bych Vás pozval a dále pokračoval v této věcné a praktické diskuzi.
S pozdravem

Jaroslav Martinů
starosta města
 

Info

Autor otázky:  Kučera
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  25.7.2012 11:07:16
Datum odpovědi:  27.7.2012 10:02:48

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď