Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den pane starosto, podalo vedení města Poličky nebo starostové okolních obcí nějaké připomínky k jízdním řádům, které začnou platit od prosince 2012 ? Například lidé z Květné si stěžují na to, že vlaky Květnou projíždí a nestaví ani na znamení, lidé z okolí Čachnova jsou prakticky odříznuti od světa. Zkusil jste cestovat směrem na Borovou, Čachnov, Skuteč nebo do Chrudimi nebo jen najít v dopoledních hodinách slušný spoj do Chrudimi? Spoustu lidí tudy využívalo vlak k dopravě do zaměstnání a škol a teď mají smůlu. Jízdné se zdražilo a o vyhlídkové jízdy po Pardubickém kraji červenými autobusy nejmenované společnosti lidé nemají zájem. Vypadá to, že jízdní řády jsou "odbornou" firmou OREDO ušity na míru právě této autobusové společnosti a zrušení vlakové dopravy mezi Pustou Kamenicí a Žďárcem u Skutče bylo cílené. Dříve se cestující dostali z Poličky do Chrudimi vlakem za cca 70 minut (s jedním přestupem !) a nyní cesta trvá i přes 2 hodiny (pokud neberu dálkový autobus) a přestupů je mnohem více a mnohdy na sebe spoje ani nenavazují. O prázdninách jel ráno vlak z Pardubic do Borové a odpoledne zpět na Pardubice a tímto vlakem jezdilo spoustu turistů do Čachnova a okolí. V zimě jezdilo vlakem do Čachnova od Poličky i Žďárce u Skutče spoustu lyžařů a teď mají smůlu. Bude vedení města Poličky ve spolupráci se starosty obcí Borová, Pustá Kamenice, Krouna a Skuteč usilovat o znovuobnovení alespoň několika vlakových spojů mezi Pustou Kamenicí a Žďárcem u Skutče? Děkuji za odpověď.
Odpověd

Vážený pane Procházko,

děkuji Vám za Váš dotaz. Mohu Vás ujistit, že jak město Polička, tak jistě i okolní obce, intenzivně vnímají připomínky svých občanů ohledně dopravní obslužnosti.
Vzhledem k tomu, že bych Vám rád na Vaše konkrétní dotazy, jež se přímo týkají jednotlivých spojů, korektně odpověděl, požádal jsem prostřednictvím našeho odboru dopravy o stanovisko přímo firmu OREDO, které je tvůrcem nových jízdních řádů. Poprosím Vás proto o trpělivost, jakmile se ke mně odpovědi na Vaše otázky dostanou, budu Vám je rád tlumočit.


S pozdravem

Jaroslav Martinů, starosta města


 

Info

Autor otázky:  Jan Procházka
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  6.9.2012 17:55:50
Datum odpovědi:  12.9.2012 16:43:12

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď