Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVěcně: Dobrý den pane starosto Dej volům moc a „oni“ (nebo kdo?) vymyslí z nedostatku jiné účelné práce žluté čarování které je spasí od nepotřebnosti. Žlutá čára nic nepřinese, jen zohyzdí pohled na slušný chodník a bude jistě i „něco“ stát. Ať jdou raději vyplet nevkusné ostrůvky na křižovatce u gymnázia nebo obtáhnout "zebry" Svobodu ANO, ale toto snad opravdu NE. A co Vy, vážený pane starosto, nezapomenul jste trochu, nežijete snad v teráriu místní politiky postupně obklopován podivnou persónou, doufám, že si je sám nevybíráte? Kučera
Odpověd

Milý neznámý příteli,
úvodem mi dovolte konstatovat, že na Vaše otázky není vždy jednoduché odpovědět a především z důvodu, že čerpají z nespokojenosti současné, mnohdy zbytečné byrokracie, kterou dnešní doba přináší, a to obecně.
Nyní mi dovolte několik málo vět k Vámi zmíněným žlutým čarám. Dle sdělení dopravních odborníků je hlavním posláním tohoto značení obrub chodníků upozornit a zdůraznit místa, kde se nesmí stát a to přesto, že zákaz stání v oblasti zakřivení křižovatek a dalších míst řeší i jiné dopravní značky. Důvodem je informovat řidiče, že tato místa jsou velmi dopravně zatížená a je nezbytné respektovat standardní pravidla silničního provozu.
Osobně se, vážený pane, domnívám, že pokud skutečně hlavním významem je výše uvedené zdůvodnění a ne zbytečná represe a šikana, že toto opatření přináší užitek především v preventivním upozornění na tyto exponovaná místa. Věřím, že alespoň v našem městě to tak platí.


S pozdravem


Jaroslav Martinů
starosta města
 

Info

Autor otázky:  J.Kučera
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  5/5/2014 8:31:59 AM
Datum odpovědi:  5/13/2014 10:44:45 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď