Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den. Dovolte mi malou poznámku k tématu žlutých čar. Pan Kučera má jistě pravdu, že žlutě natřený obrubník moc parády nenadělá a při pohledu na takto upravený obrubník obrounaný auty lze říci, že se jedná o zcela samoúčelnou záležitost, protože dodržování této úpravy by se dalo vynutit pouze pokutováním či odtahováním takto zaparkovaných aut. Před prodejnou Elektro Zapa v ulici Hegerova nesedí dobře poklop kanálové šachty a přejezd, především kamionu, je hlučnější než je nutné. Doufal jsem, že si třeba sám takzvaně sedne, ale nestalo se. Chtěl bych se zeptat, jestli firma, která práci prováděla by nemohla nějakým způsobem zajistit nápravu. Poklop, který zde byl před výměnou seděl zcela dokonale. Je možné, že se jedná pouze o nečistotu v dosedací ploše, protože u jiných poklopů jsem tento problém neregistroval. Děkuji za odpověď a věřím v brzkou nápravu.
Odpověd

Vážený příteli,

ve věci žlutých čar již nechci nic zásadního doplňovat (vše podstatné zaznělo v mé odpovědi panu Kučerovi). Pouze dodám, že vše má svůj čas a i tento způsob značení vyžaduje jistou dobu, než se dostane do podvědomí motoristů. Myslím, že okamžitá represe včetně pokutování není nutná a je nezbytné konat rozumně a přiměřeně.

Ve věci špatně sedícího poklopu před prodejnou Elektro Zapa jsem se obrátil na odbornou firmu, která celou záležitost posoudila, nicméně neshledala žádnou závadu. Dovolím si Vás proto požádat, zda byste v této věci mohl telefonicky informovat firmu VHOS a.s. (tel.č.: 461 725 635), která mi slíbila nápravu – firma nicméně prosí o konkretizaci tohoto problému.  

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Roman Veselý
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  13.5.2014 23:42:07
Datum odpovědi:  19.5.2014 9:04:59

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď