Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den vážený pane starosto. Nebude účelnější umístit místo kamery ke šmírování řidičů „vandalů“ na křižovatce u pošty velký poutač s fotkou lidí, kteří odpovídají za výrobu podobných vražedných ostrůvků. Jen namátkou pekelně zahrocené atoly v Lezníku, snad náhodně rozhozené ve vozovce, na nábřeží u škol je to také pěkné. ČTYŘI přechody na „stovce“ metrů a jako bonus jeden z nich veden zalomeně středem rušné křižovatky. Otázkou času je kdy tyto šumné výtvory „umění“ někoho místně neznalého vytrestají, snad jen na podvozku. Na mém názoru jistě nezáleží, ale oprávněně považuji výrobu podobných pastí za projev zvrhlého, přímo zlého úmyslu ve jménu páchání pochybného dobra. O tom kdo je spolupachatel se jistě dočtu v odpovědi. J. Kučera
Odpověd

Vážený pane Kučero,

ano, rozumím a mám pochopení pro Vaši kritiku. Na tyto věci poukazuje více lidí. I já jsem se snažil ze své pozice starosty vyvolat jednání ve věci ostrůvků a přechodů při opravě silnic na Lezníku a na ul. Hegerova.  Několikrát jsme se sešli i za účasti projektantů a dopravních policistů a tyto záležitosti poctivě diskutovali. Vždy jsem slyšel podobné argumenty typu – prioritou je bezpečnost chodců a veškeré úpravy vychází mimo jiné i ze statistiky nehod včetně úrazů chodců.

Rozumím a jsem osobně rád, že se klade velký důraz na bezpečnost chodců, nicméně nemohu a nikdy nepochopím, proč musí mít ostrůvky na Lezníku velmi nebezpečné kolmé obrubníky a proč nemohou být, tak jako na mnoha jiných místech, náběhové. Tyto kolmé obrubníky považuji za velmi nebezpečné, a to hlavně pro jednostopá vozidla.

Nakonec jsem alespoň rád, že výsledkem našich složitých jednání byly alespoň náběhové (šikmé obrubníky u pošty), kde se bohužel ukazuje, že celková poloha ostrůvku je velmi nešťastná a dochází k opakované demolici plastové značky. Co se týče umístění kamery, tak přesto, že nejsem příznivcem umisťování kamer v každém koutě, myslím, že teprve celkově čtvrtá kamera v Poličce, a to v exponovaném místě u pošty a přilehlého prostranství, má jistý význam a účel.

Děkuji za Vaše podněty a jsem s pozdravem

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  J.Kucera
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  15.4.2015 7:23:48
Datum odpovědi:  21.4.2015 9:02:29

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď