Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka Proč si město Polička postavilo nové náměstí a jiné za 20 000 000Kč, když to nebylo vůbec potřeba a dětský domov vypadá jak domov hrůzy. :((( nějak na něj páni zastupitelé zapoměli. :(((( už asi 10let o tom jednaj a nic. :(((
Odpověd

Vážená paní Blanko,

 

omlouvám se, ale nemohu sdílet Váš názor, že nebylo potřeba nově opravit náměstí. Věřím, že každý, kdo je znalý technického stavu historického centra našeho města, dobře ví, že je nezbytné opravit i sítě v zemi a to především kanalizaci, ale též i jiné věci.

Za situace, kdy naše město získalo velmi významnou dotaci, bylo velmi správné k této zásadní a historické akci přistoupit a celou záležitost pojmout komplexně, tj. provést nejen nové vydláždění, ale též opravy sítí v zemi.

Jako největší důkaz správnosti tohoto postupu je, že drtivé většině lidí se dílo velmi líbí a také bylo již několikrát v různých anketách oceněno.

Ve věci Dětského domova v Poličce jsme velice důstojným partnerem pro zřizovatele, kterým je Pardubický kraj. V současné době probíhá velká změna, tzv. transformace dětských domovů. Cílem je umístit děti do bytů v běžné zástavbě, tak aby si děti navykly na běžný způsob života. Pardubický kraj se na nás obrátil s požadavkem na zajištění 3 bytů. Naše snaha je tomuto požadavku vyhovět. V současné době probíhají intenzivní jednání. Další snahou kraje je, případně uvolněnou budovu současného dětského domova využít pro jiné služby, které kraj provozuje a samozřejmě ji opravit.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  blanka m
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  2/12/2016 2:59:34 PM
Datum odpovědi:  2/19/2016 8:13:06 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď