Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVánoce na krku, Vážený pane STAROSTO. Je možné že PAN největší doprava MĚSTA se nudí pro nedostatek smysluplné práce a tak navrhuje redundatní dopravní značení. Ostatní města se značení zbavují ve prospěch jednoduché "přednosti z prava" jen v Poličkově se jde opačným směrem. Co mi na to nakrasomluvíte tentokrát? Děkuji, Kučera
Odpověd

Vážený a stále neznámý pane,

jsem rád a oceňuji Váš vánoční smysl pro humor. Lituji, že si nemohu dovolit Vám odepsat v podobném duchu a že moje odpověď musí být opět věcná.

Ano, je pravdou, že doprava je velké a věčné téma, které čas od času jitří různé vášně. Pro naši Poličku, v které jsou některé části staré několik století, kdy doprava nebyla téměř žádná, to platí dvojnásob.

Za mého působení ve funkci starosty jsem byl účasten bezpočtu jednání, na kterých se projednávalo a diskutovalo mnoho různých dopravních řešení.

Mnohokráte jsem si uvědomil a byl svědkem, kdy se obyčejné a logické námitky našich občanů neshodovaly s oficiálním postojem dopravních techniků, včetně policistů a bylo nutné hledat kompromisní řešení.

I já patřím mezi ty, kteří volají po max. možném zjednodušení všude tam, kde je to možné a není to na úkor bezpečnosti.

Závidím některým holandským městům, které údajně přikročily k odstraňování všech značek a výsledkem je, že se nic nestalo a naopak došlo k pozitivní změně.

Věřte, pane Kučero, že se vždy na všech jednáních snažím o jednoduchý, logický, nicméně bezpečný přístup.

Závěrem mi dovolte (nejspíš již po sté) Vás v tomto krásném vánočním čase vyzvat k osobnímu odtajnění a ke schůzce, na které si budeme moci o všem v klidu a věcně podiskutovat. Bude mi velkou ctí se s Vámi osobně setkat. Pro jistotu uvedu i svoje číslo mobilu: 731 441 401.

 

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  J.Kučera
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  13.12.2016 8:19:26
Datum odpovědi:  14.12.2016 14:41:05

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď