Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVážený pane starosto, ráda bych navázala na dotaz pana Merty a především na Vaši odpověď. V té uvádíte, že pořádkový dohled přilehlých lokalit bude zajištěn pořadatelem akce (hasiči Polička). Každý rok se koná, pro Poličku dosti významná akce, Poličské Rockoupání, a můj dotaz zní: Bude po dobu této akce také zajištěn pořádkový dohled ze strany pořadatele na přilehlém sídlišti?? Touto oblastí proudí návštěvníci jak na koupaliště, tak i v nočních a spíše ranních hodinách zpět. A to ne pouze jednu noc, ale dva dny, tedy po celý víkend. Z některých návštěvníků Rockoupání se stávají individua pod vlivem spousty alkoholu s agresivními sklony, kteří po cestě domů musejí do nečeho uhodit nebo kopnout, případně něco zničit či rozházet. Věřte nebo ne, procházka po okolí a směrem k Liboháji není vůbec příjemná, zvláště pokud člověk potkává podnapilé osoby motající se po chodníku. Děkuji Vám za pochopení a za odpověď.
Odpověd

Vážená paní Langrová,

ujišťuji Vás, že každoročně věnujeme zabezpečení pořádku v době konání Poličského rockoupání mimořádnou pozornost.

Vždy před zahájením iniciuji schůzku za účasti Policie ČR, městské policie, hasičů, T.E.S. a samozřejmě i pořadatelů a harmonizujeme úkoly těchto jednotlivých složek, s cílem co nejlépe zabezpečit průběh celé akce, a to nejen na samotném koupališti, ale též i v okolí, včetně celého města.

Vážená paní Langrová, věřte, že tuto akci bereme velmi vážně a naší poctivou snahou je minimalizovat dopady na ostatní okolí.

 

S pozdravem

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  Nikola Langrová
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  17.5.2017 14:57:20
Datum odpovědi:  18.5.2017 9:37:36

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď