Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaNejsem žádná netykavka, ale minulý týden bylo nemožné od čtvrtka do neděle spát pro veliký hluk, který se linul snad prý ze stadionu. Bylo to, jako když nám bubnuje a hraje nějaký bigbít přímo pod okny a to bydlíme cca 1,5 km od stadionu. Co potom Ti, kteří bydlí u něho. Jistě je nějaká přípustná norma a také doba po kterou je možné produkci provozovat. Alle toto už bylo moc.
Odpověd

Vážená paní Andrlíková,

ano, dobře vím, že tato fotbalová akce nesla pro značnou část města Poličky velké zvukové zatížení. S touto akcí vyslovilo jednomyslný souhlas zastupitelstvo města. Osobně jsem inicioval několik setkání za účasti státní policie, městské policie, hasičů, včetně pořadatelů, a to s cílem nejen nepodcenit bezpečnost účastníků, organizaci dopravy, parkování a zajištění stanového městečka, ale též časové omezení délky hudební produkce, včetně hlasitosti zvukové aparatury. Bylo nám slíbeno, že všechny tyto aspekty budou velmi zodpovědně zváženy a bude jim vyhověno. V pátek jsem se snažil vše ještě před svým odjezdem do zahraničí zkontrolovat. V sobotu mi několik poličských občanů volalo a žádalo snížení hlučnosti. Opakovaně jsem telefonicky požadoval po pořadatelích snížení hlučnosti a po městské policii dohled. Bylo mi přislíbeno, že sobotní produkce bude o 30% méně hlasitá a zdá se, že na základě mnoha různých sdělení k tomu skutečně došlo a druhý večer byl již tišší.

Vážená paní, mrzí mne, že tato akce přinesla pro část našich spoluobčanů již zmíněné hlukové zatížení a slibuji, že pokud bude naše město i příští rok požádáno o souhlas s touto akcí, že bude naší velkou snahou učinit vše pro zmírnění těchto dopadů.

Omlouvám se a děkuji za Vaši toleranci a pochopení.

 

S pozdravem

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Anna Andrlíkková
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  11.7.2017 16:31:23
Datum odpovědi:  17.7.2017 15:20:44

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď