Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, na knihovně je nápis HATE FREE ZONE. Znamená to, že všude jinde je HATE jen ne v knihovně nebo všude vládne HATE, jen v knihovně ne? Tím páden se mají všichni cítit uraženi neboť automaticky jsou považováni za HATE a HATE nesmí být v knihovně? Platí to jen pro cizince, když je to v cizí řeči nebo se jedná o novou povinnost znát cizí řeč, která bude úřední jako za při záměru poněmčování za protektorátu? Jaký tento nápis má význam? Mají se cítit HATE poličští občané nebo jsou HATE ti, co mluví touto cizí řečí jen v knihovně být HATE nemohou? Jedná se o vnitřní zkušenost knihovny, kde bylo množství HATE a teď tam byla zavedena HATE FREE ZONE? Prosím vysvětlit. Dejte si na tom záležet. Protože to chce opravdu ale opravdu vysvětlit. Děkuji předem. Zdeněk Lipenský.
Odpověd

Vážený příteli,

 

nechci se zde pouštět do filozofování a složitého polemizování nad celkem velmi bezvýznamnou záležitostí. Naše městská knihovna má svého ředitele včetně nezbytného personálu, který jistě dobře ví, co má dělat a dle mého názoru knihovnu provozuje velice dobře.

Osobně jsem se byl na základě Tvého dotazu, Zdeňku, podívat na místě a Tvůj zmiňovaný nápis „HateFree Zone“ jsem nemohl najít, až následně za pomoci pracovnice knihovny jsem malou kulatou nálepku objevil.

Musím zde upřímně napsat, že mě vůbec nepohoršuje a na základě vyhledání smyslu tohoto nápisu „Síť míst bez nenávisti a násilí“ (je deklarativním označením prostor, které chtějí dát svým návštěvníkům najevo, že se v jejich prostředí nemusí bát žádných nenávistných útoků jak ze strany zaměstnanců, tak ze strany hostů. Deklarují, že je u nich vítán každý bez ohledu na příslušnost k etnické, náboženské, sexuální, subkulturní nebo jiné sociální skupině) jsem dospěl k poznání, že je vše v pořádku.

Tento názor píši i jako „staromódní člověk“, který má rád především české názvy, nicméně plně respektuji i toto označení.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Zdeněk Lipenský
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  23.8.2017 20:42:13
Datum odpovědi:  29.8.2017 13:02:29

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď