Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVážený pane starosto, v odpovědi na otázku, kolik stály oslavy „555“ a jak byla zajištěna bezpečnost a pořádek během oslav uvádíte:„Doba nočního klidu je regulována zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. V ustanovení § 47 odst. 6 tohoto zákona je definována doba nočního klidu jakožto doba od 22. do 6. hodiny. Zákon o přestupcích v tomto ustanovení předpokládá možnost vydání obecně závazné vyhlášky, v níž budou stanoveny výjimečné případy (zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce), při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo žádnou.“. Vážený pane starosto, proč odkazujete na zákon, který byl 1. července 2017 zrušen? S pozdravem a přáním krásného léta JUDr. Jindřich Rajman
Odpověd

Vážený pane Rajmane,

ano, máte pravdu,

nedopatřením jsme odkázali na ustanovení zákona, který byl s účinností od 1. 7. 2017 nahrazen novou právní úpravou. Na věcné podstatě mojí odpovědi se však nic nemění, neboť ustanovení § 5 odst. 6 zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, které nyní tuto oblast pokrývá, přebírá původní definici a rozsah nočního klidu, včetně možnosti vydání příslušné obecně závazné vyhlášky.

 

Děkuji za Vaše upozornění, tímto chybu napravuji a ještě jednou se omlouvám.

S pozdravem

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Jindřich Rajman
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  24.8.2017 13:17:26
Datum odpovědi:  25.8.2017 9:07:34

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď