Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaOslavy "555" Pár poznámek. Město Litomyšl končí s produkcí ve 22:00. Je to město s pověstí kultury, místní centrum kultury. Kultura ponocování patří do individuálních aktivit. Výjimku nelze pasovat na pravidlo i přesto, že je "ošetřena" vyhláškou. Výjimky nejsou pravidelné rušení nočního klidu při pořádání akcí co týden nebo 14 dní. Za kulturu lze považovat dodržování nočního klidu, zrovna tak jako hygienu nebo slušné chování. Slovo kultura, zdá se, je čím dál ohebnější pojem. S pokročilou nocí kultura klesá přímo úměrně se skonzumovaným alkoholem, stejně tak ignorování instalovaných mobilních WC, vč. hygieny. Kultura není tolerancí k nekultuře. Myslíte, že by si mohlo město Polička vzít vzor z Litomyšle?
Odpověd

Vážený příteli,

 

nevím odkud, Zdeňku, čerpáš informace ohledně města Litomyšle, které nám dáváš za vzor. Nicméně jsem se o poměry v Litomyšli v této oblasti zajímal a zjistil, že mají stejnou vyhlášku jako Polička, ve které je zohledněno konání celkem 18 kulturních a jiných akcí, které končí různě, některé ve 24 hod., jiné až ve 2 hod. Jen pro Tvoji informaci uvedu, že naše vyhláška zohledňuje „pouze 11 akcí“.

Dále také věřím, že ode mě nečekáš polemizování, co kulturou je a co není. Jsem osobně přesvědčený, že všechny akce námi ve vyhlášce zohledněné mají standardní kulturní úroveň. Samozřejmě nikdo z nás nemůže garantovat osobní selhání jednotlivců, ke kterým ale dochází i mimo tyto akce.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Zdeněk Lipenský
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  28.8.2017 16:29:38
Datum odpovědi:  30.8.2017 13:57:23

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď