Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVážený pane starosto. Ač volen jste přeci jen součást veřejné správy a „ta“ kamery na veřejných prostranstvích velebí a nepřetržitě za peníze poddaných znásobuje jejich počet, přičemž je potichu vybavuje různými dalšími fíčurami, jako je vysoké rozlišení, detekce tváří, pohybu, rychlosti. Jejich polohu zásadně nezveřejňují, není možné pro normálního smrtelníka zjistit, odkud na vás co kouká. Státní a veřejná správa se také průběžně stará, aby kolem kamer bylo právní vakuum a jejich účel ani počet nic neregulovalo, jejich zneužití se netrestalo a tak dále, takže se jim (Vám) podařilo vybudovat úctyhodného Velkého bratra, který snímá ksichty, espézetky a spoustu jiných věcí a někam, jak sám opakovaně uvádíte, to ukládá, a nikdo nikdy neví, za jakých okolností a jak to použijí, možná pro vás (ne nás), ale spíše proti všem. A tak se ptám: kde jsou všude a kdo je provozuje, za jakým účelem, kdo sleduje a vyhodnocuje jejich výstupy, jak dlouho se ukládá záznam. Jaké jsou odpisy a ostatní náklady na veškeré kamery v obvodu města. Otázek je jistě víc, ale pochybuji při veškeré úctě k Vám, že jste ochoten na ně pravdivě odpovědět Vašim voličům. J.K.
Odpověd

Vážený pane Kučero,

jsem přesvědčený, že za dlouhá léta našeho dopisování velice dobře znáte mé uvažování a názory, a to včetně názorů na Vámi kladené otázky z tohoto Vašeho příspěvku.

Jistě víte, že naše město je v těchto věcech zdrženlivé a ve srovnání s počtem kamer v jiných městech jich máme málo. Já osobně patřím do skupiny lidí s názorem, že umisťování kamer je přípustné pouze do míst, kde jiné možnosti docílit pořádku a kázně selhávají. Jsem velice rád, že tento názor je v zastupitelstvu města většinový.

Nevím, zda Vám, vážený pane, bude stačit, když Vám věrohodně napíši, že náklady na všechny kamery včetně nákladů na městskou policii jsou ve srovnání s okolními městy daleko nejmenší, a přesto je naše Polička nejbezpečnějším městem v okrese. Moc prosím, važme si toho a dělejme i nadále vše pro udržení tohoto stavu. Pokud budete i přes toto sdělení trvat na vyčíslení finančních nákladů a dalších věcí, tak Vám dodatečně odepíši.

Pouze dodám, že počet kamer města Poličky je celkem šest (2x náměstí, 1x pošta, 1x nádraží, 2x pevné (u hostince „U Mrštíků“ a naproti u křižovatky „Kebabu“).

Děkuji za Váš zájem.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  J.Kučera
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  26.9.2017 7:28:51
Datum odpovědi:  29.9.2017 12:25:42

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď