Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, pane starosto, tento týden jsem ve větší míře procházel přes park a nestačil jsem se divit, co se tam každý den odehrává - parta podnapilých týpků, kteří tam už od dopoledních hodin pořvávají, pospávají, polehávají, pobíhají kolem nich (někdy i na volno) psi, v pondělí tam dokonce měla být hromadná rvačka atd. Tato parta pobývá vždy na stejném místě a ve velkém požívá alkohol. Kolem nich prochází děti ze školy, maminky s kočárky, další návštěvníci parku a to se blíží turistická sezóna, kdy bude provoz v parku mnohem větší. Na valech máme pěkný dřevěný chodník, po kterém můžeme dojít k popsané scéně. Chtěl bych se zeptat - to se s tím nedá opravdu nic dělat? To musíme čekat do doby, než tito lidé nebo jejich psi někoho napadnou? Nenastala již doba na přehodnocení kritéria na dohlížení na veřejný pořádek, kterým je v současné době hospodárnost? To nemůžeme tuto skupinu lidí (jsou to většinou stejné osoby) aspoň vytlačit někam na periferii města? To nemůžeme přijmout vyhlášku na zákaz požívání alkoholu v centru města mimo restaurační zařízení, i když by vše úplně nevyřešila? Nechce se mi věřit, že někteří z nich jsou v takovémto stavu vpuštěni na ubytovnu a už vůbec se nechci smířit s tím, že bych se měl na ubytování a na dávkách pro tato individua, která nepracují a pracovat snad ani nechtějí, podílet z daní. Mám děti, které přes park chodí, ale v současné době jsem jim chůzi parkem zakázal. Tato situace je dle mého názoru neúnosná a je třeba ji radikálně řešit. Děkuji
Odpověd

Vážený pane Nováku,

ano, Vaše zjištění je pravdivé. I my jsme v poslední době (během 2- 3 týdnů) zaznamenali nepřístojné chování party podnapilých lidí, a to opakovaně.

Této věci věnujeme zvýšenou pozornost, okamžitě došlo k vyhodnocení situace na úrovni městské a státní policie, které se budou navzájem časově doplňovat s cílem tomuto chování okamžitě zabránit.

Vážený pane Nováku, ubezpečuji Vás, že jsme pevně rozhodnuti situaci řešit.

Slibuji, že pokud následný vývoj na základě všech souvisejících skutečností dospěje k poznání, že je nezbytné přijmout vyhlášku k zákazu používání alkoholu v centru města, tak ji budu iniciovat.

Velice děkuji za Váš zájem o hezké a bezpečné město.

S pozdravem

Jaroslav Martinů, starosta

Info

Autor otázky:  J. Novák
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  20.4.2018 20:58:25
Datum odpovědi:  26.4.2018 9:46:24

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď