Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaAhoj Jardo a dobrý den pane starosto.Jmenuji se Martin Krušina(dobře se známe) a nechci se schovávat za jiné jména či přezdívky. Mám na tebe dotaz ohledně aktuální dopravní situace v ulici Zákrejsova směrem na Jimramov.V tuto chvíli je silnice oficiálně uzavřena pro rekonstrukci.Bohužel objížďka není mnoha lidmi akceptována a zkracují si cestu pod pivovarem,okolo plotu stadionu.Pokračují zákazem vjezdu.Vstupní cestou do liboháje k altánu a dále pak pokračují výjezdem kolem internátu na Jimramov.Můj dotaz zní: Kdo těmto řidičům motorových vozidel povolil jezdit zákazem vjezdu a navíc tam kudy min 20 let nikdo autem nemůže? Pokud jim to nikdo nepovolil,pak proč na místě,kde je dopravní značka evidentně zakazující vjezd motorových vozidel alespoň namátkově nehlídkuje MP nebo PČR? Dnes 18.5.2018 okolo 12:00 za 3 min. vyjeli 2 auta z liboháje a 1 auto do liboháje Nevěřil jsem vlastním očím.Toto jsem za 40 let viděl poprvé.Díky za odpověď.
Odpověd

 

Zdravím Martine,

 

předně bych Ti chtěl poděkovat za tvůj dotaz resp. připomínku ke stávající dopravní situaci na ul. Zákrejsova ve vztahu k stanoveným objízdným trasám. Bohužel máme více poznatků o tom, že k porušování zákazu jízdy motorových vozidel v Liboháji skutečně dochází, a to i přes již probíhající namátkový dohled zdejší městské police. Vzhledem k tomu, že Liboháj je lesem, kde je běžný provoz motorových vozidel vyloučen přímo ze zákona a s ohledem na to, že ze strany neukázněných řidičů dochází i k porušování zákazových značek umístěných u lesních cest na vjezdu do lesa, nezbývá, než provést taková opatření, která by jízdu v tomto lese motorovým vozidlům po dobu rekonstrukce ul. Zákrejsova skutečně znemožnila. Tvůj poznatek tedy předám odboru lesního hospodářství k učinění nezbytných opatření, vedoucích k nápravě tohoto neuspokojivého stavu a rovněž požádám městskou policii o častější dohled nad dodržováním zákazu jízdy motorových vozidel v oblasti dotčené uzavírkou ul. Zákrejsova. Na závěr si dovolím uvést jednu pozitivní zprávu k této záležitosti, a to, že dle aktuálních informací zhotovitele stavebních prací na ul. Zákrejsova, lze důvodně očekávat podstatné zkrácení doby uzavírky této komunikace. Pak se vše zcela jistě navrátí do pokojného stavu, na který jsme byli všichni v oblasti Liboháje zvyklí. Byť si to mnozí z nás neuvědomují, tak poškozováním Liboháje nejvíce ubližujeme sami sobě. Mít totiž z klidové zóny, kterou Liboháj pro naše občany bezesporu vždy byl, rozježděný „tankodrom“ by jistě nechtěl nikdo z nás. Podle toho je však potřeba se k tomuto místu i nadále chovat.

Jménem vedení našeho města tímto prosím všechny občany Poličky o trpělivost a ohleduplnost nejen k životnímu prostředí, ale i k sobě samotným. Zejména pak motoristy tímto žádám o dodržování všech dopravních omezení vzniklých ve spojení s prováděnou rekonstrukcí ul. Zákrejsova a její dočasnou uzavírkou, aby jejich negativní dopad byl na dotčené části města a občany v nich bydlící pokud možno co nejmenší.

Děkuji za Tvůj podnět, v případě dalších nejasností mě můžeš kontaktovat telefonicky (731 441 401).

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

 

 

Info

Autor otázky:  Martin Krušina
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  18.5.2018 22:24:13
Datum odpovědi:  22.5.2018 10:58:28

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď