Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, pane starosto, dovolte mi položit dotaz týkající se udělení dotací z rozpočtu města Poličky pro letošní rok. Jak sám píšete ve Vaší odpovědi na jeden z předchozích dotazů, dotace by měly být udělovány především spolkům pracujícím s dětmi a mládeží. Proto mě zaráží udělení dotací jednotlivcům na pořízení sportovního vybavení pro jejich osobní prospěch (např. paní Tvrdíková, pan Gajdoš) nebo jako příspěvek na expedici pro pana Hartmana. Ptám se, jaký prospěch má z takovýchto příspěvků město Polička a jeho obyvatelé (kromě těch, kteří dotaci obdrželi)? S trochou nadsázky by se dalo pánům stěžujícím si na zákaz nošení volných kraťasových plavek do poličského bazénu doporučit, aby si příští rok požádali o dotaci na pořízení vhodných plavek.. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověd

Vážený pane Štěpáne,

děkuji Vám za dotaz, který příjemně přispěje k bližšímu povědomí veřejnosti o motivech poskytování dotací městem Poličkou. Administrace poskytování dotací se samozřejmě děje v intencích příslušných právních předpisů a schválených zásad. Celý proces je souborem informací, které se nacházejí v dokumentech, a to od žádosti o poskytnutí dotace, přes usnesení při schvalování a sjednání smlouvy až po vyúčtování.  Pro potřeby zveřejňování se v textech uvádí zkrácená formulace účelu, jehož detaily obsahuje zejména žádost o dotaci. Zde právě uvádí žadatel podrobnosti svých aktivit a v tomto smyslu rada respektive zastupitelstvo města o poskytnutí dotace rozhodují.

V usneseních města se objevují i dotace pro fyzické osoby, které svou činností, podle mého názoru, inspirují a aktivizují širší veřejnost a veřejný život je kýženým způsobem obohacen o setkávání a sportování. O výsledcích této činnosti pak hovoří přednášky jednotlivců, kteří pokořili sportovní mety, vyrazili na cestovatelskou expedici a propagovali Poličku. Můžeme být také svědky budování návyku sportovat, třeba pěstovat severskou chůzi, reprezentovat Poličku na soutěžích, věnovat se rozvoji síly a obratnosti při horolezectví. Dotace je též informací o záměrech zastupitelů, které považují za žádoucí a správné.

S pozdravem

Jaroslav Martinů, starosta

Info

Autor otázky:  Štěpán
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  19.6.2018 14:21:32
Datum odpovědi:  25.6.2018 13:16:32

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď