Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, ráda bych se Vás poptala zda jsou v Poličce ještě volné stavební pozemky? Pokud ano, ráda bych získala více informací. Děkuji a přeji hezký zbytek dne. Navrátilová
Odpověd

Vážená paní Navrátilová,

 

k Vašemu dotazu sděluji, že momentálně město nemá žádný volný pozemek na stavbu rodinného domu, který by Vám mohlo nabídnout.

Stavební pozemky v Poličce jsou připravovány po etapách, podle zájmu občanů. V současné době byla zahájena výstavba technické a dopravní infrastruktury pro další, již III. etapu lokality Bezručova, kde by do konce letošního roku mělo vzniknout připravené území pro 18 stavebních parcel. Cena pozemků nebyla dosud stanovena, bude se odvíjet od nákladů vložených do tohoto území investicí do TDI. Už nyní ale víme, že zájem o pozemky bude velký. Soudíme tak podle počtu občanů, kteří se obracejí na město s podobným dotazem jako Vy a chtějí být včas informováni. Na odboru správy majetku je proto vedena předběžná evidence těchto zájemců, která je oboustranně nezávazná a slouží pouze pro účely zjišťování poptávky. Tito potencionální zájemci poskytli městu kontaktní údaje, aby mohli být včas informováni o průběhu přípravy území a zahájení prodeje parcel.

Po schválení prodejní ceny v zastupitelstvu města pak bude nabídka pozemků oficiálně zveřejněna v měsíčníku Jitřenka (září-říjen 2018) a evidovaní zájemci budou zároveň vyzváni, pokud jejich zájem o koupi pozemku trvá, o předložení oficiální žádosti.

Pokud i Vy patříte mezi vážné zájemce o stavbu RD, doporučuji Vám obrátit se na odbor správy majetku, aby Vás zařadil mezi potencionální zájemce.

 S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  Navrátilová
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  8/14/2018 10:53:24 AM
Datum odpovědi:  8/15/2018 8:26:24 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď