Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVážený pane starosto, plně se ztotožňuji s Vaším článkem z Jitřenky ohledně šetření s pitnou vodou. Každý by se měl zamyslet nad tím, jak může pitnou vodou šetřit. Osobně se bojím doby, až mi bude nějaký úřad diktovat, co je dovoleno a co ne. Proto mě například mrzí, když vidím jak v zahrádkářské kolonii „pohodlný zahrádkář“ zalévá pitnou vodou, a pod okapy z chajdy nemá ani jeden sud na dešťovou vodu. Také mě mrzí způsob hospodaření s pitnou vodou na poličském koupališti. Je jasné, že se koupaliště musí napustit. Jenže přítok pitné vody je téměř „nepřetržitý“ po celou sezónu. Nevím, zdali je to vůbec technicky řešitelné, ale neuvažovali jste o nějaké cirkulaci vody přes pískovou filtraci, jako je tomu např. v Sebranicích? Za odpověď děkuji. J. Škraňka
Odpověd

Vážený pane Škraňko,

velice si vážím Vašeho upřímného a zodpovědného postoje ve věci pitné vody. Ano, máte velikou pravdu, že se stále s vodou bezstarostně plýtvá.

Čeká nás ještě mnoho práce a především osvěty ve školách, v rodinách a podobně.

Je jisté, že „vodní blahobyt“, tak jak jsme byli zvyklí, že máme v Čechách vody dostatek, velmi rychle končí. Já osobně již mnoho let nevidím větší problém v naší zemi, než je bezprecedentní vysychání naší krajiny.

Samozřejmě i na našem městském koupališti musíme hledat úsporné procesy včetně případného doplňování vody z vrtu. Na této možnosti již pracujeme.

Ještě jednou velice děkuji za Váš zájem a osobní přístup.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Jiří Škraňka
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  9/14/2018 11:18:40 PM
Datum odpovědi:  9/17/2018 11:04:47 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď