Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, pane starosto, prosím Vás, nenastal již čas na to, aby město převzalo, zrekonstruovalo a provozovalo fotbalový resp. letní stadion po vzoru stadionu zimního? Vím, že stadion není ve vlastnictví města, ale jeho podoba je již cca 20 let stejná (s drobnými opravami) a SK může jen těžko s dožívajícími budovami něco udělat - to je dle mého názoru nad jejich možnosti. Ve třech nejmladších kategoriích je na 60 fotbalistů a když se zde koná nějaký turnaj s větší účastí hráčů a rodičů, tak současná podoba areálu vč. kabin, restaurace atd. je již mírně řečeno "za zenitem" … Děkuji J. Novák
Odpověd

Vážený pane Nováku,

Vašemu dotazu velmi dobře rozumím a sděluji, že možnost převzetí fotbalového, resp. letního stadionu jsme diskutovali v minulých letech již několikráte, a to i za účasti zástupců fotbalového klubu. Výsledkem všech dosavadních diskusí vždy nakonec bylo, že stávající forma provozu tohoto rozsáhlého sportovního areálu, kdy město velmi výrazně přispívá na provoz včetně platu správce, je zatím výhodná, a to jak pro zde působící sportovní kluby, tak i pro naše město. Hlavním argumentem je skutečnost, že historicky v Poličce úspěšně působí několik klubů (sjezdovka, tenisový areál a  další), které svoji iniciativou a s vydatným finančním přispěním města tato sportoviště provozují velice efektivně. A to mimo jiné přispívá k většímu finančnímu zabezpečení vlastní sportovní činnosti oddílů.

Musím ale také napsat a zdůraznit, že naše město vždy mimo podporu vlastního provozu, též  podporovalo a i nadále podporuje investiční akce a opravy zázemí těchto sportovišť, tak tomu bylo vždy i na letním fotbalovém stadionu.

Nemohu ale vyloučit, že v následujícím období může dojít ke změně tohoto  dosavadního modelu provozu.

S pozdravem

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  J. Novák
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  9/18/2018 5:48:48 PM
Datum odpovědi:  9/19/2018 2:45:16 PM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď