Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den. Rubrika se jmenuje "Ptejte se..." a tak se, pane starosto, ptám - proč jste mě zradil? Celý svůj dospělý život kopu za ODS. V původním bydlišti jsem za ni kandidoval, coby Poličák ji už dvacet let volím. A v posledních letech i proto, abych se vymezil vůči zlu, které v této zemi zastupuje Andrej Babiš a hnutí ANO. A vy, kterým jsem bezmezně věřil a svůj hlas dal letos zase, vy jste ho zneužili ke zradě. Namítnete, že komunální volby jsou o lidech, ne o stranách. NE!!! Gestapák z malé vesničky někde u Mnichova byl pořád gestapák. Komunista z malé vesničky někde u Humpolce byl pořád komunista, a stejně tak člověk, který podporuje a hlásá myšlenky premiéra Babiše, je pořád jeho prodlouženou rukou a tudíž je nebezpečím pro mě, moji rodinu a moji zem. Jsem hrozně naštvaný, zklamaný a vystrašený. Bojím se, že už nemůžu věřit ničemu a nikomu. Strašně jste mě, poličská odeesko, strašně jste mě zklamali. Josef Trávníček
Odpověd

Vážený pane Trávníčku,

musím napsat, že se mi Vaše sdělení nečte lehce a to i přes očekávání, že jsem si byl téměř jist, že tento názor a hlavně otázku dostanu. Bohužel člověk v politice musí počítat, že ne všichni straničtí příznivci budou mít na každé rozhodnutí stejný názor.

Při této příležitosti mi dovolte napsat, že i před osmi lety, kdy jsme na místní úrovni vytvořili koalici s účastí ČSSD, jsem čelil velice tvrdé až urážlivé kritice.

Velice rád bych ale ocenil Váš slušný tón, kterým sdělujete svůj postoj a obavu. I přes kritiku si Vašeho přístupu velice vážím.

Ano, skutečně si pane Trávníčku myslím, že jedna rovina je vládní a parlamentní politika, kde ODS drží velice zásadní postoj ke spolupráci s ANO pod vedením pana Andreje Babiše a na straně druhé je naše místní poličská politika, kde oba zvolení zastupitelé za toto hnutí jsou spořádanými a poctivými lidmi, kteří po celý svůj život svojí prací a občanskou angažovaností přispívali k prosperitě naší Poličky.

Vážený pane Trávníčku, věřte, že Vašemu postoji rozumím a slibuji, že se budu snažit Vás i okolí přesvědčit, že je správné se v malé komunální politice oprostit a povznést se nad poměry politiky velké.

Velice si přeji, aby čas potvrdil správnost této cesty. Bude mi velikou ctí se s Vámi osobně setkat a celou záležitost prodiskutovat.

S pozdravem

Jaroslav Martinů, starosta

Info

Autor otázky:  Josef Trávníček
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  10/18/2018 12:25:29 PM
Datum odpovědi:  10/22/2018 10:17:58 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď