Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den Pane starosto, mohu Vaším prostřednictvím položit otázku Vašim tazatelům, pánům Trávníčkovi a Kučerovi? Jde o otázky ze dne 18. 10. 2018. Rád bych poznal, jak si oni vysvětlují latinskou frází „vox populi vox dei“. Můj email: jiri.brokl@seznam.cz Pane starosto, šlo by na internetových poličských stránkách v sekci „Ptejte se“ nainstalovat i reakce čtenářů? Zdraví Jiří Brokl
Odpověd

Vážený pane Brokle,

ano, děkuji za Vaše přispění do této rubriky. Z Vašeho postoje mám pocit poznání, že jste zastáncem férového respektování vůle voličů. Tento přístup považuji za správný. Mám také za to, že hodnocení kandidátů jednotlivých stran v komunálních volbách nelze paušálně posuzovat pouze podle některých jedinců ve vedení těchto stran. Při uplatnění tohoto pohledu by nebylo možné nikdy nikoho zvolit. Ve všech dobách se vždy v každé politické straně našli lidé, kteří více či méně nebyli pro všechny ostatní přijatelní.

Ke druhé části otázky uvádím, že technicky to možné je (i když časově náročnější), ale nedovedu si představit mechanismus, který by zajistil slušnost a objektivitu obsahu na úrovni vhodnosti pro oficiální stránky města. Z praxe víme, kam vždy takové anonymní diskuse sklouznou.

 

Jaroslav Martinů, starosta města

 

Info

Autor otázky:  Jiří Brokl
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  10/22/2018 10:00:22 PM
Datum odpovědi:  10/29/2018 8:55:17 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď