Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den pane starosto. Chtěl bych tímto přispět k dotazu kolegy Ctihodného Občana z 16.11. Chtěl bych Vám říci, že se domnívám, že je nejvyšší čas přestat nám i sobě nalhávat v jak bezpečném městě žijeme. Situace mne znepokojuje zejména v kontextu s naivním a naprosto fatálním celoevropským trendem naprostého podceňování bezpečnostní situace. Právě tady u nás, na konci světa, je vidět, že se nejedná pouze o problém "velké politiky". Tisíckrát se zde probíral problém smažek a ožralců válejících se v parku a pokřikujících na lidi. No, nechtěli jste toto omezit vyhláškou, omezili jste tedy slušné lidi, kteří ve velkém počtu do parku přestali chodit. Navštivte někdy některý z neoficiálních facebookových profilů města, kam přispívají stovky nebo tisíce místních a dočtete se tam několikrát "proto jsem se začala parku vyhýbat". Takže k nepřímému omezení došlo, jen na špatné straně. Budiž. Musím říci, že konečně, po dlouhé době, jsem spokojený s Vaší odpovědí k výše zmiňovanému dotazu. Doufám jen, že věc nezůstane pouze u projednání. Je dobře, že jste zmínil i zahraniční dělníky v Poličce. Je znepokojující, co za neřády zde ve městě nyní je. Sám mám nepěknou zkušenost s opilými, zdůrazňuji zahraničními dělníky v montérkách, kteří v podvečer běžného pracovního dne stojí před hospodou a vulgárně a bezdůvodně pokřikují na kolemjdoucí (jejich jazyku skutečně rozumím). Když si toto dovolí jako návštěva v cizí zemi, je mi jasné co je to za neřád. Je třeba vzít v potaz situaci v Kvasinách, Mladé Boleslavi či v Plzni, kde dochází k incidentům mezi místními a právě zahraničními dělníky nadmíru často. Článek serveru idnes z posledního listopadového týdne informuje o tom, že je z důvodu zvýšené návštěvnosti místních výčepů ze strany východních dělníků vysoce rizikové pohybovat se po setmění na ulicích v okolí hospod v Plzni. To mne vede k tomu, že v Poličce má v těchto dnech kroužit po večerech městská policie po městě a tyto agresivní šimpanze sbírat, to bych ale nesměl vědět, že jste ji cíleně zdecimovali a ze strážníků udělali jednosměnné "hlídače parkoviště". Apeluji na Vás, je otázkou času, než k něčemu dojde (nepochybně víte o incidentu napadení obsluhy v místním lokále z posledních listopadových dní, pokud ne, informujte se u PČR). Buďme jako město výjimkou a postavte se pro jednou na stranu normálních lidí. Udělejte z městské policie opět užitečnou organizaci. Pokud k něčemu ze strany feťáků nebo agresivních dělníků dojde, bude to minimálně jeden člověk z velké části dávat za vinu městu z důvodu dluhodobé liknavosti. Z důvodů uvedených v předchozím dotazu z 16.11. od Ctihodného Občana neuvádím své jméno. Prosím, vyjádřete se k věcné části. Děkuji.
Odpověd

Vážený neznámý příteli,
děkuji za Váš názor a sdělení ve věci nejen celkového trendu podceňování celoevropské bezpečnostní situace, ale též problematiky našeho parku.
Jsem velice rád, že jste spokojený s mojí odpovědí ve věci dotazu kolegy „ctihodného občana z 16. 11. 2018“. Ubezpečuji Vás, že věc nezůstane pouze u projednávání.  Návrh vyhlášky je již připraven a pokud projde diskusí radních a zastupitelů, tak bude přijat. Souhlasím s Vámi i ve věci zahraničních dělníků, kteří jsou také jistým rizikem bezpečnostní situace v našem městě.
Ubezpečuji Vás, že naší prvořadou prioritou je i nadále udržet naše město bezpečné, v tomto úsilí nikdy nepolevíme. Byl jsem velice mile potěšen, když na poslední schůzce s Policií ČR, která se konala cca před týdnem, opětovně zaznělo, že město Polička je dlouhodobě nejbezpečnějším městem v okrese Svitavy.
Jsem velice rád, že po mnoha letech došlo k posílení počtu státních policistů v našem městě. To je velmi dobrý předpoklad, abychom v úzké spolupráci i s naší městskou policií dokázali  současnou bezpečnostní situaci  nejen udržet, ale i posílit.
Děkuji za Váš zájem a jsem s pozdravem
 

Jaroslav Martinů, starosta

Info

Autor otázky:  policak
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  12/5/2018 6:39:37 AM
Datum odpovědi:  12/17/2018 2:59:16 PM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď