Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den. Existuje v Poličce vyhláška pro zákaz hlučných prací o víkendu nebo alespoň v neděli. Soused rád řeže dřevo v neděli od sedmé. Klidně celé dopoledne. Je to obtěžující a dosti nevhodné. Jak lze v těchto situacích postupovat? Dohoda je nemožná.
Odpověd

Vážený pane Kopecký,

obecně závaznou vyhlášku k regulaci hlučných činností, která by zakazovala používat pily, sekačky na trávu, kompresory a jiné hlučné přístroje či zařízení o víkendu  nebo v neděli, město Polička nemá. V této věci, stejně jako v mnoha dalších záležitostech každodenního života by měl být respektován zdravý rozum a zejména vzájemná slušnost.

Osobně se domnívám a doporučuji ke zvážení oslovit souseda přímou cestou a požádat ho o respektování minimálně nedělního klidu. V případě Vašeho zájmu nabízím i osobní angažovanost v dané věci.

Pokud by Vaše problémy nebyly touto cestou řešitelné, existuje samozřejmě právní úprava, která na tyto situace pamatuje. Obecnou právní úpravu tzv. imisí, tedy činností, které nad únosnou míru obtěžují okolí,  obsahuje občanský zákoník v § 1012 a následujících ustanoveních.

Podávám tuto informaci a jsem s pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města  

Info

Autor otázky:  Kopecky Jaroslav
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  3/10/2019 11:16:25 AM
Datum odpovědi:  3/11/2019 4:40:39 PM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď