Město Polička

Nejlepší sportovci Svitavska vyhlášeni

Tradiční galavečer vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska proběhl v úterý 22. ledna v Tylově domě.

Sportovci, vzácní hosté, příjemná atmosféra, to vše patřilo poličskému večeru, kterým provázel Radek Šilhan. Během slavnostního vyhlašování bylo oceněno dvaačtyřicet jednotlivců a kolektivů.  

Mezi oceněnými byli i úspěšní sportovci našeho města.  JEDNOTLIVCI ŽÁCI - Petr MARTINŮ (skate slalom, SK8 Slalom Polička), VETERÁNI - Jitka HODÁŇOVÁ (cyklistika, SK Prima Polička), ZVLÁŠTNÍ CENA RSS SVITAVY - Karel GEBA, Matěj ŠTEFKA, Ondřej TOBIÁŠ (hokejbal, SK Kometa Polička a reprezentace ČR), KOLEKTIVY DOSPĚLÍ -  VPS Novabrik Polička (sálový fotbal muži), KOLEKTIVY DOROST - TJ Štefanydes Polička (šachy), KRAJÁNEK - Tomáš HOLEŠ (fotbal, FK Jablonec, odchovanec SK Polička).

Hvězdou Deníku se díky hlasům čtenářů podruhé za sebou stala atletka Eliška Červená z Poličky, která závodí za atletiku TJ Svitavy, Eliška se stala zároveň vítězkou kategorie JEDNOTLIVCI ŽÁCI.

 

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

 

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC REGIONU SVITAVSKA ZA ROK 2018

 

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

 

1. Roman MARKO

 (basketbal, Dekstone Tuři Svitavy)

 

2. Lenka JŮZOVÁ

 (karate, Karatedo Němčice)

 

3. Zdeněk OŠŤÁDAL

 (závody motokár, Autoklub Moravská Třebová)

 

4. Lenka VEJDĚLKOVÁ

 (Spartan Race, Bystré)

 

5. Pavel PEŠEK

 (triatlon, SBR TRI Team Litomyšl)

 

6. Martin DOUBEK

 (automobilové závody, Orion Racing Team Litomyšl)

 

 

 

JEDNOTLIVCI DOROST

 

1. Markéta HÁJKOVÁ

 (cyklistika, TJ Slovan Moravská Třebová)

 

2. Anna KAŠPAROVÁ

 (karate, TJ Jiskra Litomyšl)

 

3. Karolína ADAMOVÁ

 (silový trojboj, TJ Svitavy)

 

4. Hana HÁJKOVÁ

 (atletika, TJ Slovan Moravská Třebová)

 

5. Petr RATHOUSKÝ

 (motokros, Orion Racing Team Litomyšl)

 

6. Václav MAČÁT

 (travní lyžování, TJ Slovan Moravská Třebová)

 

JEDNOTLIVCI ŽÁCI

 

1. Eliška ČERVENÁ

 (atletika, TJ Svitavy)

 

2. Vojtěch STODOLA

 (atletika, TJ Svitavy)

 

3. Natálie JANDÍKOVÁ

 (plavání, STLtm Sports Team Litomyšl)

 

4. Petr MARTINŮ

(skate slalom, SK8 Slalom Polička)

 

 5. Jaroslav VOSTŘEL

 (letecké modelářství, LMK Litomyšl)

 

6. Nikola BÁRTOVÁ

 (jezdectví, Jezdecký klub Markéty Bártové Kamenná Horka)

 

7. Daniel LETÝ

 (plavání, TJ Svitavy)

 

TRENÉŘI

 

Daniel MAČÁT

 (travní lyžování, TJ Slovan Moravská Třebová a reprezentace ČR)

 

Lubomír RŮŽIČKA

 (basketbal, Dekstone Tuři Svitavy)

 

Milan BOUČEK

 (atletika, TJ Svitavy)

 

REGIONÁLNÍ TRENÉŘI

 

Martin LIPENSKÝ

 (tenis, TJ Svitavy)

 

Radek VYMĚTAL

 (basketbal, BK Jevíčko)

 

Josef LEBRUŠKA

 (fotbal, Jiskra Litomyšl)

 

VETERÁNI

 

Jitka HODÁŇOVÁ

 (cyklistika, SK Prima Polička)

 

Ladislava MARKOVÁ

 (triatlon, SK Orbea Czech Masters Svitavy)

 

Ivo STRNAD

 (atletika, TJ Jiskra Litomyšl)

 

ZVLÁŠTNÍ CENA RSS SVITAVY

 

Karel GEBA

 Matěj ŠTEFKA

 Ondřej TOBIÁŠ

(hokejbal, SK Kometa Polička a reprezentace ČR)

 

SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU

 

Eliška ČERVENÁ

 (atletika, TJ Svitavy)

 

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

 

Dekstone Tuři Svitavy

 (basketbal muži)

 

HC Slovan Moravská Třebová

 (hokej muži)

 

 VPS Novabrik Polička

 (sálový fotbal muži)

 

KOLEKTIVY DOROST

 

Adfors Basket Litomyšl

 (basketbal juniorky)

 

TJ Štefanydes Polička

 (šachy)

 

TJ Svitavy

 (volejbal junioři)

 

KOLEKTIVY ŽÁCI

 

Adfors Basket Litomyšl

 (basketbal žáci U13/U14)

 

Basketbal Svitavy

 (basketbal žáci U11)

 

HC Slovan Moravská Třebová

 (hokej mladší žáci)

 

MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ VÝKON

 

Farmtec Team

 Jana BRYDLOVÁ

 Patrik TMEJ

 (Rock Point – Horská výzva, extrémní závody)

 

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

 

SK DNZ Bystré

 (fotbalové družstvo)

 

KRAJÁNEK

 

Tomáš HOLEŠ

(fotbal, FK Jablonec, odchovanec SK Polička)