Město Polička

SPORTOVEC MĚSTA POLIČKY ROKU 2018

Sedmý ročník tradičního slavnostního vyhlášení ankety "Sportovec města Poličky za rok 2018" proběhl v pátek 15. března od 18:00 hod. v Sokolovně. Pořadatelem je město Polička společně se Sportovní komisí Rady města Poličky.

Každoročně nominují jednotlivé sportovní kluby a oddíly své sportovce pro tuto anketu, z navržených kandidátů poté vybírá sportovní komise vítěze. Soutěže se účastní pouze žáci a dorost, dospělí jsou ze soutěže vyřazeni.

I letošní večer se poličským sportovcům a jejich fanouškům povedl na jedničku. Celý program excelentně moderoval již druhým rokem Ondřej Cihlář. O hudební a taneční program se postarala ZUŠ Bohuslava Martinů Polička.

Odměněni byli mladí sportovci v těchto kategoriích:  Kolektiv žáci, Kolektiv dorost, Jednotlivci žáci a Jednotlivci dorost.

Konkrétní výsledky zde:

KATEGORIE – Kolektiv žáci:

Předávající:    Jaroslav Martinů, starosta města

            František Harašta, předseda TJ Spartak Polička

 

 • Atletika Polička, družstvo nejmladších žáků (ročník 2007 a mladší)

  - družstvo ve složení Samuel Šafář, Štěpán Šafář, Tomáš Mach, Vojtěch  Král, Jáchym Švejda, Tomáš Šafář, Jan Krištof, Vít Pavlík a Kristián Pavliš obsadili druhé místo v Krajském finále soutěže družstev nejmladšího žactva. Kluci vybojovali pro oddíl medaile po dlouhých osmi letech.

   

   

 • TJ Spartak Polička, tenisový oddíl, starší žáci

  - družstvo ve složení Jan Jelínek, Štěpán Jelínek, Matěj Vodák, Dušan Zahradníček, Samuel Šafář, Šárka a Veronika Uhlířovy a Karolína Vendolská vybojovali krásné první místo v meziokresní soutěži a postoupili do Krajské soutěže.

   

   

 • HC Spartak Polička, lední hokej, družstvo přípravky, ročník 2010

  - družstvo patří mezi špičku Pardubického kraje. V probíhající sezóně z 25ti utkání pouze 2x odešli poražení. Zvítězili na mezinárodním turnaji ve  Vídni za účasti týmů ze Slovenska, Rakouska, Maďarska a ČR.

   

   

 • TJ Spartak Polička, oddíl volejbalu, mladší žákyně

- jsou přebornicemi Pardubického kraje, tedy obsadili 1. místo v Krajském přeboru. Dvě první místa na turnajích v Hradci Králové a Kvasinách. Děvčata nastupovala i v Českém poháru starších žákyň a reprezentovaly Aneta Mlynářová, Eva Šlosrová, Veronika Jiráňová, Nela Chvojková, Adéla Krušinová, Zuzana Macháčková, Nikola Zapletalová, Natálie Balzerová.

           

 • TJ Spartak Polička, volejbal, přípravka dívek

  - toto družstvo obsadilo první místo v Krajském přeboru s náskokem devíti bodů před druhým týmem v pořadí. Reprezentovaly Nela Chvojková, Zuzana Macháčková, Adéla Krušinová a Eva Šlosrová. Toto družstvo ještě zvítězilo v barevném minivolejbale.

   

   

 • HC Spartak Polička, družstvo elévů 

  - u této kategorie se neuvádí zápasy ani tabulky a družstvo v sezóně pouze 6x odešlo poraženo. V této kategorii se někteří členové družstva pravidelně účastní kempů s názvem „Výchova talentované mládeže za Pardubický kraj“, který pořádá Český hokej.

   

   

 • TJ Spartak Polička, babytenis

  - družstvo složené výhradně z ročníku 2010 podávalo výborné výkony a vyhrálo všechny zápasy, tedy obsadili první místo v meziokresní soutěži. Družstvo nastupovalo ve složení Filip Švejda, Martin Chalupník, Martin Baláš, Anežka Zahradníčková, Štěpánka Odehnalová.

   

   

 • SK Polička, fotbalový oddíl – starší přípravka

  - družstvo vyhrálo Krajskou soutěž Pardubického kraje a v průběhu celé sezóny podávalo velmi dobré výkony.

   

   KATEGORIE - Kolektivy dorost:

   

 • Štefanydes Polička, šachy

  - první místo v první lize družstev mládeže a postup do extraligy. Složení družstva Ondřej Švanda, Jan Horák, Lukáš Pavlíček, Adam Švanda, Daniel Zeman, Michal Simon, Václav Šafář a Ilona Langrová.

   

   

 • TJ Spartak Polička, volejbalový oddíl

  - 3. místo v Krajském přeboru Pardubického kraje, družstvo se zúčastnílo ČP ve volejbalu.

   

  KATEGORIE Jednotlivci dorost:

   

  Předávající: Pavel Štefka, místostarosta města Poličky

                        Antonín Kadlec, předseda sportovní komise města Poličky

   

 • Zuzana Šafářová, Cyklo Ski Polička

  - třetí místo ve světovém poháru CJ Langenlois Rakousko. Vítězka KPŽ Nové Město a první místo KPŽ Chrudim, první místo Lietava Slovensko, a třetí místo HC Polsko. Pravidelně se zúčastňovala Českého poháru, kde dosahovala velmi dobrých výsledků.

   

   

 • Šimon Němec, Cyklo Ski Polička

  - pravidelně se zúčastňuje závodu Českého poháru. Účastní se závodů ČMV, kde se umisťoval v popřední startovního pole, na Mistrovství Pardubického kraje obsadil 2. místo a v seriálu závodů Bikové úterky celkem 5. místo.

   

  KATEGIROE – Jednotlivci žáci:

   

 • Marek Bukáček, Atletika Polička

  - 2. místo v konečném pořadí běžeckého seriálu Pohár ISCAREXU 2018, 10. místo na MČR v běhu na 3000 m a účast na MČR v přespolním běhu.

   

 • Ondřej Švanda, Štefanydes Polička

  - přeborník jednotlivců PKŠS 2018. Třetí místo v turnaji družstev a čtvrté místo v turnaji starších žáků na hrách VIII. Zimní Olympiády dětí a mládeže. Člen reprezentačního družstva ČR na Světové Olympiádě družstev do 16ti let.

   

 • Petr Martinů, SK 8 Slalom Polička, starší žák

  - 4x 1. místo na jednotlivých závodech ČP a celkově 1. místo v ČP ve slalomu. 1. místo mistr ČR ve slalomu, 1. místo na MS ve slalomu.

   

   

 • Karolína Machová, SK 8 Slalom Polička

  - 2. místo v ČP ve slalomu, 3. místo na MČR ve slalomu, 4. místo na MS ve    slalomu.

   

   

 • Simona Válková, TJ Spartak Polička, tenis

  - v roce 2018 startovala na 23 turnajích, kde vybojovala 6 prvních míst, dvě druhá a dvě třetí místa. V celostátním žebříčku jí patří 70. místo. Patří mezi nejlepší reprezentantky tenisového oddílu

 • Eliška Bartošová, TJ Spartak Polička, volejbalový oddíl

  - kapitánka družstva starších žákyň, univerzální hráčka, která je tahounem družstva. V roce 2018 byla vybrána do Krajského výběru Pardubického kraje, zúčastnila se MR staršího žactva a byla vyhlášena jako nejlépe podávající hráčka. Byla součástí družstva, které obsadilo 1. místo v Krajském přeboru kadetek.

   

  KATEGORIE – Jednotlivci žáci

   

 • Jan Kapoun, Atletika Polička

- 13. místo na NČR v běhu na 1500 m překážek, 3. místo v Krajském přeboru jednotlivců na 1500 m překážek, 4. místo na 800 m v hale, 2. místo v běžeckém minipoháru Zemská míle.

 

 

 • Adam Švanda, Štefanydes Polička

-  přeborník KP jednotlivců mládeže, 2. místo na Open Praha, 2. místo na Open Insbruck. Člen družstva mládeže Štefanydes, které v roce 2018 postoupilo do extraligy družstev mládeže.

 

 

 • Lukáš Martinů, SK 8  Slalom Polička
  • 1. místo v ČP ve slalomu, 1. místo na MČR ve slalomu, 1. místo na MS ve slalomu a 1. místo ve Světovém poháru ve slalomu.

             

                  Jan Faltýnek, Cyklo Ski Polička

      - 5. místo Pražský pohár MTB, 14. místo MČR Mladá Boleslav, 28. místo ČP MTB, 2x 14. místo ČP silnice.

 

Veronika Uhlířová, TJ Spartak Polička, tenis

- v roce 2018 se zúčastnila 15 ti turnajů, na kterých získala 3  první, 4 druhá a deset třetích míst. V celostátním žebříčků mladších žákyň je na 230. místě a mezi staršími žákyněmi 434.

 

Hana Štrumfová, Karate Polička

- 17 prvních míst na jednotlivých turnajích karate v rámci ČR i v zahraničí, soutěžila v sportovním boji ženy, forma, tercie, set, boje FG a v shobu Ipppon  Kumite.