Město Polička

obrázek

12. ročník Běhu naděje

12. ročník Běhu naděje

Letní neděle 23. června 2019 začala ráno se zataženou oblohou tmavými mraky. Ale po obědě před startem 12. ročníku Běhu naděje vysvitlo slunko a počasí účastníkům přálo po celý závod. Na trasu dlouhou necelé dva kilometry se vydali sportovci i nesportovci na kole, koloběžce, pěšky a ti nejvíce zdatní běželi s plným zaujetím.

Ve sportovním úboru se představil a Běh naděje odstartoval europoslanec Mgr. Tomáš Zdechovský. Zaregistrovalo se 131 startujících. Dobrovolným příspěvkem podpořili nejen výzkum léčení rakoviny, ale vyjádřili i solidaritu s nemocnými. Při prezenci byly připraveny drobné předměty -  trička, čepice - které si účastníci za vložený příspěvek pořídili. K dobré náladě přispěla ,,živá“ muzika nazvaná Pokaždé jinak z kapely DOTT.

V cíli předával poslanec parlamentu a starosta města pan Jaroslav Martinů spolu s hosty Tomášem Zdechovským a Romanem Málkem diplomy a ceny z uskutečněné tomboly.

Cílem proběhli, prošli a projeli všichni vítězové. Vítězem je ten, kdo se rozhodl zúčastnit se.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 131 účastníků a na konto boje proti rakovině věnovali Kč 15 507,--, což je historicky největší částka. Běh naděje je sportovně společenskou humanitární akcí, která se v Poličce pořádá již tradičně. Ani letos nechybělo občerstvení s dobrými koláči, kávou a čajem.

Pořadatelé vyjadřují poděkování sponzorům. Jsou jimi: Pardubický kraj, město Polička, T.E.S. s. r. o. Polička, Bonaparte a další drobní dárci. Podporovateli byli místní organizace KDU-ČSL a Svatojosefská jednota, z. s.

Pro všechny, kteří se budou chtít zúčastnit i v příštím roce, dochází ke změně termínu. Běh naděje se bude konat v neděli 13. září 2020. Opět se na Vás těší hlavní pořadatel Miloslav Zezula spolu s Michalem Popelkou.

Za účastníky

Ing. Jan Matouš

OSOBNÍ PODĚKOVÁNÍ

Jménem hlavního pořadatele bych rád poděkoval týmu mého kolegy Michala Popelky ( do kterého patří Jiří Bulva, Lenka Popelková, Johana Větrovská,  Marie Martinová, Hana Popelková) za zdárný průběh této akce. Dík patří i paní Ing. Hamanové za administrativu a panu Ing. Matoušovi za sepsání krásného článku. Díky také členům kapely DOTT, kteří se pomalu stávají tradicí našeho Běhu naděje. Těším se na další spolupráci.

Miloslav Zezula