Město Polička

Divadelní abonentní cyklus Jaro 2021

Současná situace ohledně koronaviru stále nepřeje ani kultuře. Pracovníci Tylova domu však i přesto připravují mnoho programů. V těchto dnech je například hotová nabídka divadelního abonentního cyklu Jaro 2021. Původně měla být v měsíci únoru uvedena proslulá tragikomedie Kočičí hra maďarského dramatika Istvana Örkenyho s Jitkou Smutnou a Zorou Valchařovou-Poulovou v rolích stárnoucích sester Erži a Gízy, jejichž život dělí železná opona. „Protože stále platí vládní nařízení o uzavření kulturních zařízení, musíme tuto hru přesunout do náhradního termínu. Pravděpodobně to bude až v měsíci červnu. Přesné datum zveřejníme co nejdříve,“ uvedl ředitel Tylova domu Petr Cuper.

Druhé divadelní představení je plánované na březen. Jedná se o hru Odvolání od amerického dramatika Billa C. Davise. Divákům se představí v roli kněze Farleyho herec Miroslav Táborský, který je  zároveň i režisérem představení. Roli rebelujícího studenta katolického semináře zahraje Filip Cíl.

Třetí divadelní hrou v rámci jarního abonmá bude legendární komedie Pension pro svobodné pány. V hlavních rolích se představí Patrik Děrgel a Lukáš Příkazký, hru režíroval Jaromír Dulava. Inscenace bude uvedena buď v měsíci dubnu nebo květnu. O přesném termínu uvedení této divadelní hry budou diváci co nejdříve informováni. Stejně tak o zahájení prodeje abonentek.

                                                                                      Stanislav Sáňka