Město Polička

Preventivní antigenní testování v Poličce

Od úterý 4. května je v Poličce v Tylově domě k dispozici občanům našeho města testovací místo. Město Polička tak velmi rychle a pružně reagovalo na nová vládní opatření z 29. dubna 2021 a umožnilo tak zřízení služby antigenního testování pro veřejnost. Od prvního dne otevření testovacího místa je o tuto službu velký zájem, denně se nechá otestovat až 100 osob. A vzhledem k dalšímu rozvolňování a podmínkám návštěvy zahrádek či kulturních akcí se předpokládá zájem ještě vyšší.

Testování probíhá zdarma a je zajišťováno v rámci služeb poskytovaných MUDr. Jaroslavem Grodlem. Na testování se nemusíte předem objednávat. Provozní doba – úterý a pátek od 8 do 17 hodin. Polední pauza od 12 do 13 hodin. Frekvence testování a otevírací doba se samozřejmě mohou měnit, a to podle zájmu veřejnosti. Vstup do Tylova domu je bočním vchodem z ulice Vrchlického. Zároveň bylo ukončeno samotestování v Divadelním klubu.

Každý negativně testovaný obdrží na místě certifikát, kterým se může po dobu 72 hodin prokázat pro využívání služeb kadeřníka, holiče, maséra, návštěvy některých hromadných akcí atd. Certifikát bude vydáván v českém i anglickém jazyce a je uznáván i zeměmi, které vyžadují doložení negativního výsledku antigenního testu.

Každý zájemce o testování se musí prokázat na místě občanským průkazem a kartičkou zdravotní pojišťovny!

V případě dotazů ohledně rozsahu nabízených služeb volejte 773 555 273.