Město Polička

Program Tylova domu - listopad 2022

Vážení diváci a příznivci Tylova domu,

podzimní měsíc listopad Vám přinese nejen velký kus zábavy, ale také sváteční nádech.

Začátkem listopadu se můžete těšit na koncert vokálního seskupení 4TET s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem, Davidem Uličníkem a Dušanem Kollárem, kteří již téměř 16 let udivují diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, která se uskuteční v novém náhradním termínu 4. listopadu 2022 v 19:00. Vstupenky zakoupené na původní termín 2. listopadu 2020 i náhradní termín 3. listopadu 2021 zůstávají v platnosti. Dovolujeme si Vás upozornit, že vstupenky na tento koncert je možné zakoupit pouze v předprodeji v IC Polička a přes síť ticketportal.cz, v Tylově domě nebude možné vstupenky hodinu před začátkem koncertu zakoupit.

Ve středu 16. listopadu vyvrcholí Kurz tance a společenské výchovy takzvaným věnečkem, kde frekventanti kurzu předvedou svým bližním, jaké kroky a náročné kombinace na parketě dovedou. Tato poslední lekce je přístupná veřejnosti, vstupenky zakoupíte na místě.

Druhou inscenací podzimního divadelního cyklu je komedie Na poslední chvíli, jejímž autorem je slavný britský autor a mistr frašky Ray Cooney. Hlavní role povedeného tatínka Johna Browna, který bude muset vyřešit velký malér, se ve čtvrtek 24. listopadu v 19:00 zhostí Václav Vydra. Nenechte si ujít veletok neuvěřitelných typicky cooneyovských zmatků a improvizací v duchu nejlepších tradic anglické komedie!

Listopad zakončíme chvílí, kterou s blížícím se adventním časem všichni nedočkavě očekáváme - v sobotu 26. listopadu v 17:00 v srdci města Poličky, na Palackého náměstí, rozsvítíme vánoční strom. Bohatý doprovodný program začne již o půl čtvrté. Těšit se můžete na vystoupení dětí z poličských mateřských škol, žáků Základní umělecké školy Bohuslava Martinů Polička, pěveckého sboru JULIETTA pod vedením paní Ellen Erbesové a Mužského pěveckého sboru Bohuslava Martinů města Poličky pod vedením pana Oldřicha Růžičky. Celý program završí hudební seskupení REVOLUCE. Umělce doplní i sváteční slovo.

V neděli 27. listopadu od 13:00 proběhne v Tylově domě Vánoční inspirace. Přijďte ochutnat vánoční punč, nechte se obklopit sváteční atmosférou a vyberte si ozdoby a drobné dárky s vánoční tematikou pro své blízké.

Program kina na měsíc listopad nabídne řadu českých i zahraničních filmových premiér. Těšit se můžete na české komediální drama Buko, americké mysteriózní drama Kde zpívají raci podle stejnojmenného bestselleru z pera spisovatelky Delie Owensové nebo na českou tragikomedii Spolu, která přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti. Své místo na programu kina mají také české komedie Cirkus Maximum a Za vším hledej ženu nebo koprodukční satirická komedie o společenských rolích a opojné síle moci Trojúhelník smutku. V nabídce kina pro děti najdete novou českou pohádku Princ Mamánek a nizozemský animovaný film Kvík. Děti do 3 let mají na dětské projekce v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma, ale bez nároku na vlastní sedadlo (usazení na klín). Kompletní program kina naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino. Vážené divačky, vážení diváci, připomínáme Vám, že projekce obnovené premiéry filmu AVATAR, který jsme měli promítat ve 3D v neděli 30. října v 16:00, byla zrušena. Studio Disney rozhodlo zkrátit distribuci pouze do 12. 10. 2022. Pokud jste ještě nevrátili vstupenky zakoupené v IC Polička, můžete tak učinit v kanceláři Tylova domu do konce roku 2022.

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milí diváci a příznivci Tylova domu, těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám krásné kulturní zážitky.

Tým Tylova domu