Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

COLOUR MEETING Polička - již tento víkend!

22. - 23. 7. 2016

Jedinečný program a neotřelá atmosféra nejen pro hudební fajnšmekry…

Čtvrtý červencový víkend ožije poličský park rámovaný hradbami dvoudenním intenzivním mixem muzikantů z celého světa, na své si přijdou příznivci kvalitní a zajímavé hudby bez tisícihlavých davů. Návštěvníka čeká mimo jiné jedna zbrusu nová kapela, vítěz Anděla, jediní letošní čeští účastníci festivalu Glastonbury, fenomenální hráč na Hang, pětice potetovaných Amíků, balkánská dechovka i písničkáři...a to není zdaleka vše. Kdo jednou ochutná /hudbu i domácí kuchyň/, nemůže se nasytit. Opravdu velká paráda, naštěstí bez manýrů…

V pátek 22. července v pozdní odpoledne zahájí divadelní představení Bratrů v tricku a Long Vehicle Circus už třináctý ročník festivalu Colour Meeting v Poličce. Na hlavní stage se jako tradičně nejprve postaví lokální kapela, tentokrát Výsměch?. Program bude pokračovat v hudebním stanu, nové scéně festivalu, kde se představí řada zajímavých písničkářů - Kaspar Melichar, Michal Bystrov, Dáša von Flaša. Nebude čas oddecnout: než se setmí, do strun se opře Justin Lavash, charismatický Brit žijící v Praze. Následovat bude zřejmě světová premiéra. “Podařil se nám husarský kousek s polskou kapeou Lelek, nestává se moc často, aby úplně nová kapela, složená ze samých ostřílených muzikantů z jiných velmi znáných kapel (takže vlastně supergroup!), odehrála svůj úplně první veřejný koncert na festivalu v cizí zemi,” říká dramaturg festivalu Dušan Svíba. Večer uzavře strhující mladá česká parta Mydy Rabycad, která má za sebou turné po Koreji a před sebou nejlegendárnější festival v Glastonbury.

 

Sobotní program nebude ochuzen o divadla /nejen/ pro děti z dílny ToTem, dětský koutek a pohodovou odpolední skočnou hudbu pro celou rodinu, která bude vpravdě mezinárodní! Začnou moravští Ponk, matadoři z Činny a pak nastoupí Luiz Murá s kapelou MiraMundo, kteří dorazí z Barcelony, ale s jejich hudbou člověk prolétne celý svět. V hudebním stanu se představí Ado Juráček, Visar Kasa nebo 12:Piet. Až se budou doma masy nudit u televizních zpráv, v parku u poličského rybníka to budou rozjíždět WWW Neurobeat.

Znáte Hang? Ti, kdo ano, zaplesají radostí a přijedou klidně “jen” za rakouským sympaťákem Manu Delago a jeho prvním festivalovým vystoupením u nás. A další “nej” přijde s fenomenálním trumpetistou Džambem Aguševi a jeho Orkestarem z Makedonie...temperament, neposednost, zkrátka balkánské dechy ve své nejlepší podobě! Na závěr festivalu dorazí i trochu drsnější partička - the Goddamn Gallows, to bude jízda!

 

Festival v parku u poličských hradeb je unikátní: programem, prostředím, atmosférou i partou lidí, kteří mu celý rok věnují péči, která ta se pak promítne i do pohody a zážitků, které si odvezou návštěvníci. Tohle zkráka chcete zažít...

 

kontakt:

Lenka Navrátilová, colourmeeting@gmail.com, 605 718 032

 

Vložil Šauerová Naděžda (19.7.2016), přečteno 2076x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Colour Meeting Polička | COLOUR MEETING Polička - již tento víkend!