Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

LOS V ŽIVOTNÍ VELIKOSTI UVNITŘ POLIČSKÉ RADNICE

TZ_7/10/2016

Co se honí hlavami a fantaziemi mladých umělců dokončujících Akademii výtvarných umění v Praze se dozvíte na právě probíhající výstavě moderního umění v Poličce.

Pokud chcete vidět něco nového a neotřelého je výstava moderního umění právě pro vás. Uvidíte netradiční zpracování různých témat s využitím různých technik a materiálů. 

Například - Zvíře jako produkt - autorka se zaobírá tím, jak zvířata trpí nejen v přírodě. Obtěžována klíšťaty a roztoči, ale i člověkem a jeho odpady. Výsledkem je například socha losa v životní velikosti, jehož hlavu tvoří právě naše odpadky vytvořeného z laminátu. I několik menších soch trpících zvířat z vosku, skla, dřeva… Věděli jste, že sobové nemohou přejít naší republiku, aniž by nenarazili na nějakou silnici či dálnici?

Ponurou náladu vám spraví několik obrazů, kde se autorka vrací ke svým vzpomínkám na rodinu, na dětství, když vyrůstala se svým bratrem – dvojčetem. Ke ztvárnění odlišných vzpomínek využívá starého oblečení, které ve svých malbách zaznamenává z různých pohledů.

Milovníky moderních technologií jistě pobaví několik videí o dronech, kteří spolu bojují, nebo jako obtížný hmyz nalétávají a otravují všechny kolem sebe. Jaká by byla vaše reakce, kdyby dron narazil do vašeho ramene, zad nebo tváře? A jak by naopak zareagoval váš bratr, sestra, kamarád či soused?

Každé dílo je vyjádření myšlenek, pocitů, vzpomínek a názorů začínajících umělců. Výstavu můžete navštívit do 31. října 2016.

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

 

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (10/10/2016), přečteno 1698x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5757
Obrázek ke článku - č.5758
Obrázek ke článku - č.5759

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | LOS V ŽIVOTNÍ VELIKOSTI UVNITŘ POLIČSKÉ RADNICE