Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Letní pohoda a zábava s Poličským kulturním létem končí

Tisková zpráva, 2. 9. 2017, Polička

Prázdninový festival Poličské kulturní léto završil svoji dobrodružnou jízdu Poličkou a již po sedmé pobavil své fanoušky. S letními prázdninami se rozloučil kultovním snímkem …a bude hůř.

            V průběhu letních prázdnin mohli malí i velcí návštěvníci festivalu poslechnout hudbu či zhlédnout divadlo, vyrábět a relaxovat v tvořivé dílně, hrát na buben a tančit nebo pod širým nebem sledovat kino či středověkou bitvu.

Zábavy si užili především ti nejmenší návštěvníci. Každé prázdninové úterý děti mohly vyrábět a relaxovat v tvořivých dílnách. „Snažili jsme se vytvořit pestrou nabídku, z níž by si každé dítě něco vybralo. S dětmi jsme vyráběli květinové čelenky, sněžítka, vázičky, placky na trička, náramky z těstovin, voňavá mýdélka, mini skleníky a mnoho dalších zajímavých výrobků. “ uvedla organizátorka Alena Zavoralová.

Dospělí návštěvníci si užili několik hudebních zážitků v podobě koncertu nebo posezení s harmonikou. Hudba nechyběla ani v prvním letním kině. „ Poličské kulturní léto jsme odstartovali oscarovým snímkem Lalaland. Jako zahajovací film bylo muzikálové drama skvělou volbou. Bylo plné velkolepých tanečních čísel, skvělých písní a romantiky – k zahájení léta to pravé.

Na filmovém plátně kina se vystřídalo několik žánrově rozmanitých filmů – fantasy podívaná Tima Burtona Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, vánoční pohádka Anděl Páně 2, dobrodružná Kniha džunglí, rodinná pohádka Hledá se Dory, depresivní snímek Requiem za sen a jiné. Štafetu letních kin zakončil kultovní film …a bude hůř, snímek natočený na motivy románu Jana Pelce.

 „Je skvělé, když na malém městě místní organizace takto spolupracují a dokážou lidem zpestřit letní prázdniny. Těšíme se na další ročník a doufáme, že nám lidé zachovají přízeň,“ sdělila organizátorka festivalu Alena Zavoralová.

V příštím ročníku multižánrového festivalu se opět můžete těšit na letní kino, hudbu, tvořivé dílny a jiné kulturní akce. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami.

 

 

Kontakt: Klára Kašparová

e-mail: kasparova@knihovna.policka.org

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto

 

Vložil Šauerová Naděžda (5.9.2017), přečteno 404x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6228
Obrázek ke článku - č.6229
Obrázek ke článku - č.6230

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | Letní pohoda a zábava s Poličským kulturním létem končí