Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Vydejte se na hrad Svojanov i v prosinci

Zatímco většina památek se už uložila k zimnímu spánku, na Svojanově návštěvnická sezona ještě zdaleka nekončí. Navíc správa hradu pro milovníky historie, kteří si rádi prohlédnout pamětihodnosti i v chladnějších měsících, připravila další lákavou nabídku.

„Až dokonce sezony máme akci, kdy si návštěvníci za cenu jednoho okruhu mohou prohlédnout celý hrad, tedy obě prohlídkové trasy. Tuto akci považujeme za dárek našim návštěvníkům za jejich přízeň,“ uvádí kastelán. Kromě prohlídek romantických interiérů a středověkého sklepení si výletníci také rádi projdou venkovní areál, který čítá trasu dlouhou zhruba kilometr. 

„Na první tři prosincové víkendy máme připravené adventní prohlídky se sváteční výzdobou hradu, vyprávěním o zvycích a dalším doprovodným programem,“ dodává Miloš Dempír. Mikuláš s anděly a čerty se na hrad dostaví 2. prosince. Tradiční nadílka začne v 16 hodin. Na sobotu 16. prosince je naplánovaný adventní koncert. Letos pozvání přijal komorní sbor Rakos z Radiměře. V repertoáru má renesanční a barokní hudbu českých i zahraničních autorů, dále spirituály, kánony, ale i lidové a populární písně. Přijeďte se svátečně naladit. Hudba se hradem ponese od 14. hodiny. 

Letošní návštěvnost Svojanova opět zlomí rekord. K poslednímu říjnu, kdy většina hradů a zámků sezonu uzavřela, navštívilo oblíbenou památku 54 554 výletníků. 

Do 17. prosince, kdy se brány Svojanova pro veřejnost na čas uzavřou, má hrad otevřeno o víkendech, vždy od 10 do 17 hodin.

 

Květa Korbářová, PR Hrad Svojanov

Vložil Šauerová Naděžda (21.11.2017), přečteno 1085x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6328
Obrázek ke článku - č.6329

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Hrad Svojanov | Vydejte se na hrad Svojanov i v prosinci