Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Rozpočet města Poličky 2018 schválen

Zastupitelé města Poličky schválili ve čtvrtek 22. února rozpočet pro rok 2018. Oficiálnímu schválení předcházelo pondělní téměř dvouhodinové pracovní jednání zastupitelstva.

Celkové výdaje jsou ve výši 392 mil. korun, zároveň se jedná o rozpočet s nejvyššími kapitálovými výdaji v historii města Poličky, ty tvoří částku 177 mil. Kč!  Důvodem jsou náklady na nové velké stavební akce a také pokračující stavby z roku loňského. Rozpočet je schodkový, schodek 98 mil. Kč je kryt úvěrem ve výši 27 mil. Kč a také prostředky z minulých let (více než 70 mil. Kč).  Úvěr město Polička čerpá na největší investiční akci roku - dokončení dvou bytových domů v lokalitě Bezručova.

"Rozpočet roku 2018 je velmi silný, považuji ho na najdůležitější dokument města, vyjadřuje naši strategii a filozofii pro rozvoj města Poličky," hodnotí rozpočet starosta města Jaroslav Martinů.

 

Jaké jsou největší položky, které přinesou novinky v Poličce?

1. Lokalita Bezručova – největší investiční akce roku – dokončení dvou bytových domů,  kde bude 48 bytů – cca 57,6 mil. Kč, dokončení vybudování infrastruktury I. etapy lokality Bezručova a budování nových sítí pro III. etapu (výstavba dalších rodinných domů) – celková částka cca 14 mil. Kč.

2. Zahájení rekonstrukce ČOV – z celkové částky 42 mil. Kč bude letos proinvestováno 20 mil. Kč.  Čistírna odpadních vod bude dokončena v roce 2019.

3. Pokračující revitalizace historického jádra města

Ulice Šaffova – 12 mil. Kč. Jedná se o 8. etapu velkého projektu v historickém centru města Poličky, k úplnému dokončení oprav ulic v této části města zbývají 2 etapy, a to 9. etapa – ulice Pálená, Štěpničná a Fortna, 10. etapa – ulice Otakarova a Václavská.

4. Rekonstrukce budov

11,5 mil. Kč – „Centrum technického vzdělávání Polička“ – adaptace půdních prostor poličské městské knihovny, náklady zahrnují kromě stavebních prací i nové technické zařízení a vybavení, bonusem je vertikální zahrada umístěná na přístavbě budovy. 90% výdajů je hrazeno z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

9 mil. Kč – rekonstrukce domu na ul. 9. května – majitelem objektu je město Polička a v domě bude 6 nových bytů (akce je z 90% hrazena z dotace)

7 mil. Kč -  úprava budovy ZUŠ (30% hrazeno z dotace) – nová vzduchotechnika, fasáda…

6 mil. Kč – dokončení rekonstrukce budovy městského úřadu, budova se dočká i nové fasády na Palackého náměstí.

 

5. Dokončení opravy páteřní cesty v parku Na Valech – 4,5 mil. Kč.

6. Dokončení toboganu na plaveckém bazénu – 5,8 mil. Kč.

7. Poličské památky – 4 mil. rekonstrukce hradeb - obnova hradebního zdiva v parku Na Valech v jižní části hradebního okruhu. Oprava odstraní téměř havarijní stav staticky narušené zdi, 1 mil. dokončení opravy morového sloupu.

3 mil. poputují na hrad Svojanov – nová čistírna odpadních vod + oprava objektu č. 46 v předhradí (dříve hospodářská budova).

 

Naděžda Šauerová, tisková  mluvčí města

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (28.2.2018), přečteno 1675x

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Rozpočet města Poličky 2018 schválen