Město Polička

Největší základnu slalomových skejťáků najdete v Poličce

Úspěšní reprezentanti poličského skatu se sešli se starostou města Poličky, který jim poblahopřál k velkým úspěchům minulé sezóny. 

Pro Sk8 Slalom Polička byl rok 2018 velice úspěšný. Závodníci vybojovali pro klub hned dva tituly mistrů světa, obhájili Český pohár, mají mistry České republiky a uspořádali v Poličce velkolepé mistrovství světa. Pro vítězství na mistrovství světa si dojeli oba bratři „z klanu“ Martinů, Petr v kategorii TEENS a Lukáš v kategorii KIDS. Standa Nožka, který nejlépe zajel všechny závody Českého poháru, převzal pohár od Petra Matouše, jenž ho vybojoval pro Sk8 Slalom Polička v předešlých letech. Standa se stal zároveň i mistrem ČR.

Významnou událostí pro Sk8 Slalom Polička bylo pořádání mistrovství světa v našem městě, a to již podruhé. Na závody přijelo do Poličky přes 130 závodníků z celého světa a nadšení jezdců bylo obrovské.  V letošním roce můžete fandit našim skejťákům na těchto akcích -  15. 6. 2019 -  "Little Skate’n’Roll 2019" na ulici Střítežská a 10. - 11. 8. 2019 - "Skate’n’Roll 2019" na ulici k Širokému Dolu (v sobotu) a nábřeží Svobody v Poličce (v neděli).

Konkrétní umístění našich „skejťáků“ zde:

V kategorii dětí 

- Lukáš Martinů - vítěz českého poháru a zároveň mistr světa

- Emily Martinů - druhá v českém poháru a třetí místo na mistrovství světa

- Tomáš Mach -  třetí v českém poháru a čtvrté místo na mistrovství světa

 

V kategorii dorostu

- Petr Martinů - vítěz českého poháru a mistr světa, navíc byl oceněn na krajském sportovci roku 2018.

 

V kategorii Open

- Stanislav Nožka - vítěz českého poháru

- Petr Matouš - druhé místo v českém poháru

 

Oddíl Sk8 Slalom Polička má nyní 28 členů a naše město má největší základnu „skejťáků“ v republice, hned za Poličkou následuje Plzeň. Hlavní trenérkou dětí je Renata Škrabalová, zájem z řad nejmladších je velký, počet trénujících se neustále rozrůstá. „ V úspěchu juniorů nemáme v současné době konkurenci ani u nás ani ve světě,“ komentuje Jiří Trávníček předseda Sk8 Slalom Polička.

Blahopřejeme!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

 

 

obrázek ke článku